Tratament de detoxifiere cu argila
Este bun un dratament de detoxifiere cu argila pentru a scapa de acnee ?
Multumesc anticipat!
Cu respect, Florin.
Multumesc anticipat!
Cu respect, Florin.
5 comentarii
Chiar nu-mi poate raspunde nimeni la aceasta-ntrebare ?!
0
31-10-2009, ora 16:54
Terapeut Naturopat Holistic Adam Elisei
Medicina naturista, complementara, alternativa
Da, este bun, dar la început leziunile acneice se pot înrăutăţi, nu te speria, este o dovadă în plus că organismul se purifică! Argila albastră de Râciu este excelentă, documentează-te cu privire la calităţile acesteia.
Toate cele bune şi însănătoşire grabnică!
Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
Toate cele bune şi însănătoşire grabnică!
Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
Va multumesc mult pentru raspuns.
Am citit - si nu am inteles un lucru si as dori sa stiu daca e bine sau nu.Eu m-am gandit sa folosesc acest tratament doar intern, adica fara sa masca.
E ok ?
Am citit - si nu am inteles un lucru si as dori sa stiu daca e bine sau nu.Eu m-am gandit sa folosesc acest tratament doar intern, adica fara sa masca.
E ok ?
0
08-11-2009, ora 16:44
Terapeut Naturopat Holistic Adam Elisei
Medicina naturista, complementara, alternativa
Hello!
Florinmn, pentru a beneficia de rezultate foarte bune sunt necesare şi aplicaţiile externe (regenerare cutanată, cicatrizare, efect aseptic etc.)
Sudoru54, mulţumim pentru recomandare. Acidul HA şi colagenul de tip 2 sunt foarte bune pentru epidermă, dar sunt şi relativ costisitoare!
Toate cele bune;)
Florinmn, pentru a beneficia de rezultate foarte bune sunt necesare şi aplicaţiile externe (regenerare cutanată, cicatrizare, efect aseptic etc.)
Sudoru54, mulţumim pentru recomandare. Acidul HA şi colagenul de tip 2 sunt foarte bune pentru epidermă, dar sunt şi relativ costisitoare!
Toate cele bune;)
Buna seara
Am început de trei zile o cura cu argila albastra.Astazi însă am citit un articol in care spune ca pe perioada menstruației nu ar trebui sa se țină aceasta cura.Eu sunt in a treia zi a menstruației.Exista anumite efecte adverse?Daca reîncep cura după menstruație este in regula?Mentionez ca nu M-am simțit rau deloc, din contra ma simt mai plină de energie și am o stare de bine.Mi-a revenit pofta de mâncare și S-a îmbunătățit digestia.Singurul lucru pe care l-am observat este ca am transpirat mai mult decât de obicei perioada asta, in rest totul decurge normal.
Va mulțumesc anticipat.
Am început de trei zile o cura cu argila albastra.Astazi însă am citit un articol in care spune ca pe perioada menstruației nu ar trebui sa se țină aceasta cura.Eu sunt in a treia zi a menstruației.Exista anumite efecte adverse?Daca reîncep cura după menstruație este in regula?Mentionez ca nu M-am simțit rau deloc, din contra ma simt mai plină de energie și am o stare de bine.Mi-a revenit pofta de mâncare și S-a îmbunătățit digestia.Singurul lucru pe care l-am observat este ca am transpirat mai mult decât de obicei perioada asta, in rest totul decurge normal.
Va mulțumesc anticipat.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Bubite rosi pe penis.
- 1Pete umflate pe pometi
- 1Niste fisuri pe fata linga nas
- 2Daca am o problema la unghie
- 2Psoriazis ?? sau ce seamana ms
- 1Cum scapi de demodex
- 0După 6 ani de Psoriazis și zeci de tuburi de cortizon topic
- 1Hidrosadenita sau ganglioni limfatici inflamati din cauza parazitozei
- 2Umflături pe fese
- 4Alopecie areata dupa un an de la debut