Cum sa pierd mai putina apa?
Am 1, 92 si 78 de kg. Fac cardio de 4 ori pe saptamana intens (ma pregatesc pt concurs). Pierd foarte multa apa, azi am pierdut 3, 7 kg. Ce pot sa fac ca sa transpir mai putin?
4 comentarii
Incercati ceaiul de salvie, are ceva proprietati antisudorifice, detoxifiante, iar pt femei are si efecte pozitive de reglare hormonala ! Se foloseste 10-14 zile cate 2-3 cani (sau chiar un litru) /zi !
e la fel de bun si recomandat pentru barbati?
Bineinteles ca e recomandat si pt barbati ! Plantele medicinale sunt unisex ! :)
Daca exista un dezechilibru in organism il regleaza daca nu, nu are actiune dar rau nu face ! Oricum actiunea este foarte fina de aceea se asociaza 2-3 plante cu efect asemanator !
Si in cazul dv ar mai trebui adaugat ceva eventual urzica pt a se face eliminarea pe cale renala si nu prin transpiratie ! Poate aveti o problema cu rinichii si transpiratia este un mecanism de compensare si atunci mai puteti adauga inca un diuretic de ex : ventrilica, coada-calului sau codite de cirese..
Multa sanatate !
Daca exista un dezechilibru in organism il regleaza daca nu, nu are actiune dar rau nu face ! Oricum actiunea este foarte fina de aceea se asociaza 2-3 plante cu efect asemanator !
Si in cazul dv ar mai trebui adaugat ceva eventual urzica pt a se face eliminarea pe cale renala si nu prin transpiratie ! Poate aveti o problema cu rinichii si transpiratia este un mecanism de compensare si atunci mai puteti adauga inca un diuretic de ex : ventrilica, coada-calului sau codite de cirese..
Multa sanatate !
draga sportivule de performantza, nu ai medic la echipa unde esti? si in plus...ca sportiv de performantza ar terbui sa stii ca e normal dupa un ANTRENAMENT INTENS sa pierzi 3 kilograme..pe care le recuperezi inapoi in cateva ore...dar numai sa bei apa...din ce imi zici mi se pare foarte normal sa pierzi atata apa la un antrenament..problema este sa mentii hidratarea corpului si in timpul antrenamentului. in rest... sper sa castigi :d
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0E bun aparatul Ab Rocket pentru a face sport?
- 1Cat trebuie sa muncesc pentru un fizic frumos și un abdomen lucrat?
- 1Cum sa îmi fac și eu un abdomen frumos cu ceva pătrățele?
- 4Vreau sa ma apuc de sport.Cum sa ma motivez și sa fiu perseverent cu el?
- 1Cum sa ma motivez sa fac sport și sa mănânc sănătos?
- 1Vreau sa fac abdomene
- 3Vreau sa ma apuc sigur și foarte serios de sport
- 1E buna bara simpla care te ajuta la făcut abdomene?
- 0Antrenament la VibroShaper
- 0Modalități de antrenant