Alunita care doare
Am o alunita de marime medie pe omoplatul stang. Acum vreo 4 ani a inceput sa ma doara, ca un fel de intepatura. Durerea tine cam o zi si se repeta de 2-3 ori pe an (de aceea nu m-am speriat la inceput). Totusi in ultima luna m-a intepat de mai multe ori. Simteam ca se crapa dar cand ma uitam in oglinda nu se vedea nimic ciudat la ea, nici macar roseata in jur. Mentionez ca mai am si alte alunite pe tot corpul care nu ma deranjeaza din niciun punct de vedere. Ar fi cazul sa merg la un dermatolog sau durerea sa fie din cauza tensiunii musculare (stau mult cocosata)?
3 comentarii
Este cazul sa mergeti cat mai repede la un dermatolog !!!
Buna ziua am si eo o problema de cateva zile ma doare o alunita care are o marime de 2mm si culoare normala si nu iam facut nimic adica sa o zgarii sau sa curga sange ma doare dint-o data ce sa fac astept raspuns multumesc
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Ce e? -umflaturi gen pete pe piele- avanseaza f repede
- 0Iritatie cu cojite
- 0Pete rosii pe corp
- 4Hipomelanoza idiopatica
- 3Mâini crapate
- 1Durere cos langa anus
- 5Acarieni - Am niste mușcături de acarieni pe corp și-i simt cum umbla pe mine și când înțeapă.
- 1Eczema "dubioasă"
- 1Problema serioasa sau hematom ?
- 3Cum estompăm ridurile?