infectie in gat
buna ziua.marti am mers la un control pe motivul aparitiei puroiului pe amigdale.simt ca am din cauza mirosului groaznic.uneori decat la una..nu e necesar sa fiu racita.doamna doctora ma trimis la analize. in urma analizelor VSH 1h este de 25.RBC 3.86, HCT 34.1, PDW 21.3, MO 0.2, FIBRINOGEN 435, ASLO 21.65 IAR LA EXUDATUL FARINGIAN se dezvolta streptococ viridans - negativ.marti dansa mia prescris spray humex, bioparox spray si tonsilotren comprimate.ce parere aveti?multumesc frumos
4 comentarii
Tonsilotrenul este un med. f bun daca stii cum sa-l iei, ti sa recomandat in prima zi 1 cp. la 2 ore?
trebuie sa faci neaparat Inhaltii si gargar de 3-4 ori pe zi
scriemi pe mail si atasaza cateva poze cu amigdalele
scriemi pe mail si atasaza cateva poze cu amigdalele
In legatura cu intrebarea despre tonsilotren.Pe reteta scrie 1 capsula de 3 ori pe zi.inca nu am inceput tratamentul pentru ca nu am gasit tonsilotrenul.astept sa ajung la bucuresti pe 1 si voi incepe.multumesc
Eu am luat tonsilotren, la rec. medicului, in prima zi 1 cp. la 2 ore, a doua zi am luat 1cp.de 3 ori pe zi.Depinde cum iti rec. medicul sau farmacista.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Hipersalivatie
- 3Sangerari nazale de vreo 2 zile cand suflu nasul
- 1Limba alba uscata
- 1Pata Rosie pe cerul gurii
- 0Sept perforat
- 1Surzire neurosenzoriala brusca
- 1Ajutor! Adenopatii multiple!
- 2Tinitus după o răceală de 4 zile
- 1Hiperpneumatizarea celulelor mastoidiene
- 4Posibilă rinită atrofică sau inceput de perforatie sept nazal?