am nevoie de un homeopat si psihoterapeut - Bucuresti
Buna ziua.
Am o suma de probleme de sanatate pe care nu mai pot sa le gestionez desi la varsta mea ar trebui - am 50 de ani si o groaza de somatizari in special in sfera digestiva, ma enervez deosebit de repede si imi este foarte rau dupa aceea, insomnie, anxietate.Analizele medicale toate sunt in limite normale.Singura problema este tiroida care are un mic nodul, dar datorita hipertensiunii arteriale vechi ( peste 17 ani) si a analizelor TSH T3, T4 ANTItpo, dozari suprarenale - normale nu am primit tratament ci doar analize si echo la 6 luni..
in aceste conditii am nevoie de un HOMEOPAT si PSIHOTERAPEUT, Va rog ajutati-ma - sunt din Bucuresti. Multumesc.
Am o suma de probleme de sanatate pe care nu mai pot sa le gestionez desi la varsta mea ar trebui - am 50 de ani si o groaza de somatizari in special in sfera digestiva, ma enervez deosebit de repede si imi este foarte rau dupa aceea, insomnie, anxietate.Analizele medicale toate sunt in limite normale.Singura problema este tiroida care are un mic nodul, dar datorita hipertensiunii arteriale vechi ( peste 17 ani) si a analizelor TSH T3, T4 ANTItpo, dozari suprarenale - normale nu am primit tratament ci doar analize si echo la 6 luni..
in aceste conditii am nevoie de un HOMEOPAT si PSIHOTERAPEUT, Va rog ajutati-ma - sunt din Bucuresti. Multumesc.
4 comentarii
Buna seara, inteleg ca vreti sa incepeti o terapie?Gasiti datele de contact pe romedic la -psiholog
Buna ziua,
NU mai cautati pe ici pe colo...
mergeti la alt medic cu rezultatele TSH, FT3, FT4 si anticorpi, si..mai ales ca aveti nodul..
DE ACOLO...vi se trag toate...
nepoata mea- 27 ani-..a ajuns intr-un hal,...!!! TOT, datorita unui medic care, desi i-a vazut analizele (chiar daca-s bune)...si un EKO la tiroida- in cazul ei si al tau un nodul..
i-a dat tratament si...acum i-au disparut toate simptomele..
ma rog..cum vrei...EU..DOAR m-am dat cu parerea, ref.la problema ta..
Sanatate si O zi buna!
NU mai cautati pe ici pe colo...
mergeti la alt medic cu rezultatele TSH, FT3, FT4 si anticorpi, si..mai ales ca aveti nodul..
DE ACOLO...vi se trag toate...
nepoata mea- 27 ani-..a ajuns intr-un hal,...!!! TOT, datorita unui medic care, desi i-a vazut analizele (chiar daca-s bune)...si un EKO la tiroida- in cazul ei si al tau un nodul..
i-a dat tratament si...acum i-au disparut toate simptomele..
ma rog..cum vrei...EU..DOAR m-am dat cu parerea, ref.la problema ta..
Sanatate si O zi buna!
Mltumesc pentru raspunsuri.
Lucia, si eu sunt constienta ca de acolo mi se trage, de la noduli, problema este veche, dar tratamentul imi provoaca mari palpitatii si probleme cardiace, tot medicii l-au intrerupt- eu am si asa probleme cardio, asa ca acum caut un bun homeopat. Daca nu ai apucat sa iei tratament alopat ptr glanda, homeopatia bine condusa poate ajuta.Incerc sa evit un dezechilibru major care sa se reflecte si in rezultatul analizelor din sange. De aceea am apelat la experienta celor de pe forum, in cazul in care au apelat si le-au folosit tratamentul homeopat.
Si in cazul psihoterapeutului este f greu sa gasesti o persoana care sa fi terminat supervizarea, cu experienta ( cumnata mea a trecut print-o neplacuta experienta asa ca acum sufla si in...iaurt
Lucia, si eu sunt constienta ca de acolo mi se trage, de la noduli, problema este veche, dar tratamentul imi provoaca mari palpitatii si probleme cardiace, tot medicii l-au intrerupt- eu am si asa probleme cardio, asa ca acum caut un bun homeopat. Daca nu ai apucat sa iei tratament alopat ptr glanda, homeopatia bine condusa poate ajuta.Incerc sa evit un dezechilibru major care sa se reflecte si in rezultatul analizelor din sange. De aceea am apelat la experienta celor de pe forum, in cazul in care au apelat si le-au folosit tratamentul homeopat.
Si in cazul psihoterapeutului este f greu sa gasesti o persoana care sa fi terminat supervizarea, cu experienta ( cumnata mea a trecut print-o neplacuta experienta asa ca acum sufla si in...iaurt
Buna seara,
Nu contrazic pe nimeni in privinta acestor tratamente..de care vb..or fii foarte bune, DAR, preventiv..sau la inceputul unei boli- oricare ar fii ea...
cum stam cu NODULUL ce-l aveti??..asta SIGUR..nu se va rezolva cu..acele tratamente..dar, fiecare e liber sa-si aleaga..
Si apoi tratamentul poate fii diminuat sau marit, dupa cateva zile, DACA, ii spuneti DR. ce simptome aveti..
Va doresc multa sanatate si o alegere buna.
O seara cu bine.
Nu contrazic pe nimeni in privinta acestor tratamente..de care vb..or fii foarte bune, DAR, preventiv..sau la inceputul unei boli- oricare ar fii ea...
cum stam cu NODULUL ce-l aveti??..asta SIGUR..nu se va rezolva cu..acele tratamente..dar, fiecare e liber sa-si aleaga..
Si apoi tratamentul poate fii diminuat sau marit, dupa cateva zile, DACA, ii spuneti DR. ce simptome aveti..
Va doresc multa sanatate si o alegere buna.
O seara cu bine.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Eu chiar sunt Antihristul! Lumea asta este o simulare! Pleroma vine!
- 23Somn hiperfragmentat
- 15S-a vindecat cineva prin credinta?
- 2Psiho traumele cronice se pot trata vindeca?
- 0Imi doresc o prietena
- 4Pronoia? Delir paranoid?
- 7Tehnică bombă pentru a elimina tristețea că nu suntem iubiți de fete
- 2Cofeina atacuri de panica
- 7Sufăr de schizofrenie paranoida și am crize ca o sa fiu torturata
- 7Tratamentul psihiatric si gura uscata aproape tot timpul