De cateva zile am o mancarime in urechea dreapta
de cateva saptamani aveam o mancarime la urechea dreapta iar cand incercam sa ma "scarpin" ma durea. astazi am fost la orl iar medicul mi'a scos dopul din ureche si m'a intrebat daca am nasul infundat. i'am spus ca nu dar peste cateva minute dupa ce am plecat am simtit defapt ca aveam nasul infundat. ce se intampla daca am nasul infundat ? este vreo problema? va rog din suflet sa ma ajutati pentru ca urechea inca ma doare :(
7 comentarii
1.nasul infundat.. duce la o proasta aerisire a urechii mediii si poti face otita seroasa sau medie
2. durerea cred ca este din cauza curatatului exesiv cu betisoare, ai traumatizat pielea conductului auditiv
2. durerea cred ca este din cauza curatatului exesiv cu betisoare, ai traumatizat pielea conductului auditiv
in primul rand as vrea sa va multumesc de raspuns
in al doilea rand vreau sa va spun ca nu am folosit niciodata betisoare fiinca nu ma lasa mama
ce ar trebuii sa fac? o sa se remedieze de la sine?
in al doilea rand vreau sa va spun ca nu am folosit niciodata betisoare fiinca nu ma lasa mama
ce ar trebuii sa fac? o sa se remedieze de la sine?
si tot simt urechea uda ? nu sa dus toata apa dupa ce mi'a scos dopul? sau ce este?
usuca ureche in interior cu uscatorul de par
dar senzatia asta de mancarime ce semnifica?
Buna ziua.
Am descoperit acest site si as vrea sa pun si eu o intrebare :tatal meu a fost implicat intr-o explozie si a i-au fost perforate timpanele si a suferit 2 interventii chirurgicale dar fara nici un rezultat. Dupa fiecare operatie i-a aparut puroi si s-a diminuat mult auzul.Ultimul diagnostic fiind colesteatoma. As dori sa stiu daca se mai poate face o alta operatie pentru repararea timpanului si in cazul in care se poate unde anume.
Multumesc
Am descoperit acest site si as vrea sa pun si eu o intrebare :tatal meu a fost implicat intr-o explozie si a i-au fost perforate timpanele si a suferit 2 interventii chirurgicale dar fara nici un rezultat. Dupa fiecare operatie i-a aparut puroi si s-a diminuat mult auzul.Ultimul diagnostic fiind colesteatoma. As dori sa stiu daca se mai poate face o alta operatie pentru repararea timpanului si in cazul in care se poate unde anume.
Multumesc
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Hipersalivatie
- 3Sangerari nazale de vreo 2 zile cand suflu nasul
- 1Limba alba uscata
- 1Pata Rosie pe cerul gurii
- 0Sept perforat
- 1Surzire neurosenzoriala brusca
- 1Ajutor! Adenopatii multiple!
- 2Tinitus după o răceală de 4 zile
- 1Hiperpneumatizarea celulelor mastoidiene
- 4Posibilă rinită atrofică sau inceput de perforatie sept nazal?