prezervativul rupt, postinor 2.. sarcina?
Pe 15 februarie a inceput menstruatia, pe 20 februarie s-a terminat, pe 26 februarie s-a produs actu sexual (s-a rupt prezervativu si a ejaculat in mine ), la 1 ora dupa act am luat postinor 2, dupa 12 ore am luat cea de-a 2 pastila. Dupa a 2 pastila dupa circa 10 ore mia fost rau( ameteli, stare voma, durere de cap ). Pe 6 martie a inceput menstruatia (dupa ceam citit pe net ar fi o falsa menstruatie), nu am avut la aceasta menstruatie sani umflati si tari cum ii aveam la fiecare menstruatie.doar ma durut burta in prima zi cand a venit.pe 11 martie adica astazi pare ca sar termina falsa menstruaite.mie ar trebui sa imi vina menstruatia pe 15 martie.e posibil sa fiu insarcinata?astazi am vomitat.falsa menstruatie e mai inchisa la culoare ca de obicei.o sa imi intarzie menstruatia, no o sa imi vina pe 15 ? ast raspuns
5 comentarii
Mai degrabă nu va veni pe 15, având în vedere că falsa menstruaţie e atât de aproape. De multe ori, ciclul este "resetat", ceea ce înseamnă că următoarea menstruaţie ar putea fi în aprilie.
Dar orice altă variantă este posibilă, având în vedere că aceste pilule produc foarte frecvent tulburări de ciclu.
Dar orice altă variantă este posibilă, având în vedere că aceste pilule produc foarte frecvent tulburări de ciclu.
care sunt sansele sa fiu insarcinata?
este aceasta falsa menstruatie semn ca nu sunt insarcinata ?
dupa cat timp pot sa fac un test de sarcina ?
postinor 2 poate influenta testul de sarcina ?
precizez ca aceasta falsa menstruatie a fost cantitativ la fel ca o menstruatie normala.e normal ?
eram in perioada fertila ?
este aceasta falsa menstruatie semn ca nu sunt insarcinata ?
dupa cat timp pot sa fac un test de sarcina ?
postinor 2 poate influenta testul de sarcina ?
precizez ca aceasta falsa menstruatie a fost cantitativ la fel ca o menstruatie normala.e normal ?
eram in perioada fertila ?
chiar nu ma poate ajuta nimeni cu niste raspunsuri
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 5prezervativ rupt, contraceptie de urgenta... ce risc exista?
- 7dupa chiuretaj sex neprotejat, apoi am luat Postinor. sunt insarcinata?
- 10postinor 2-am gresit administrarea?
- 27postinor 2 pls help...
- 3cat de mare e riscul de a fi insarcinata?
- 8Cat de des pot sa iau postinor?
- 3prezervativ rupt si apoi inlocuit... sunt insarcinata?
- 3administrare anticonceptionale, prezevrativ rupt... eram protejata?
- 3Vreau sa stiu. sangerare vaginala dupa postinor
- 8Contraceptia de urgenta, postinor 2
- 3Am nevoie de postinor2?
- 6Urgent.. sunt sanse sa raman insarcinata?
- 4in urma cu 2-3 luni am luat postinor, acum nu mi-a mai venit menstruatia
- 7Un raspuns cat mai urgent va rog: e insarcinata?
- 7Prezervativ rupt + postinor URGENT
- 6incident neplacut cu prezervativul
- 0S-a rupt prezervativul.
- 1Sunt insarcinata?
Mai multe informații despre: postinor prezervativul rupt menstruatia falsa
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
