Am nevoie de postinor2?

24-04-2009
christine20_t
Nu este medic/terapeut
christine20_t
Am avut un contact sexual azi-dimineata si prietenul meu mi-a spus ca s-ar putea sa am nevoie de pastila ca a vazut ceva alb pe marginea prezervativului. El zice ca prezervativul nu era rupt. Intrebarea este daca lichidul acela era sperma (este posibil sa se scurga pe margini fara ca prezervativul sa fie rupt?) si am nevoie de postinor sau putea sa fie si de la mine. In vreo 3 zile ar trebui sa-mi vina si ciclul deci as fi in perioada nefertila. Am mai luat o singura data postinor acuma un an jumate.

Va multumesc.
3 comentarii
0
24-04-2009, ora 20:40
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Daca ai ciclu regulat si mai ai doar trei zile pana la ciclu, nu e necesar sa iei Postinor.
0
27-04-2009, ora 11:27
christine20_t
Nu este medic/terapeut
christine20_t
Dar putea fi de la mine? Nu am luat pastila.
0
04-05-2009, ora 11:49
christine20_t
Nu este medic/terapeut
christine20_t
Nu mi-a venit inca ciclul si sunt foarte speriata, nici nu vreau sa ma gandesc din ce cauza. Mai exista cumva vreo metoda de contraceptie de urgenta sau ceva care poate fi facut in afara de chiuretaj?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul