desi operata de amigdale continui sa fac puroi in gat
buna ziua! de 6 ani de zile nu mai am amigdalele...am facut operatia la sfatul medicului specialist...in toti acesti ani am mai avut usoare dureri in gat, insa fara febra sau alte simptome...in schimb, de o saptamana am facut puroi in gat, febra 39, durere f mare la urechea stanga, nu pot inghiti nimic..abia pot bea putin ceai...intrebarea mea este cum e posibil sa mai fac puroi in gat daca nu mai am amigdalele?
3 comentarii
raspunsul este simplu
sau o ramas un rest de amigdala sau sa inflamat resturile d tesut limfatic 9 lingual sau faringian)
un medic ORL.. care o sa vda gatul o sa te lamureasca
sau o ramas un rest de amigdala sau sa inflamat resturile d tesut limfatic 9 lingual sau faringian)
un medic ORL.. care o sa vda gatul o sa te lamureasca
am fost la medic si mi s-a dat augumentin..inca il iau...durerea de ureche si febra au disparut, in schimb puroiul nu! credeti ca nu e bun tratamentul? sau ce pot face sa pot inghiti sa pot manca macar putin?
tab de supt ce contin anestezic
gargara cu xilina
gargara cu xilina
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Hipersalivatie
- 3Sangerari nazale de vreo 2 zile cand suflu nasul
- 1Limba alba uscata
- 1Pata Rosie pe cerul gurii
- 0Sept perforat
- 1Surzire neurosenzoriala brusca
- 1Ajutor! Adenopatii multiple!
- 2Tinitus după o răceală de 4 zile
- 1Hiperpneumatizarea celulelor mastoidiene
- 4Posibilă rinită atrofică sau inceput de perforatie sept nazal?