rotula in ghips

15-10-2013
miky83
Nu este medic/terapeut
miky83
buna ziua.varog respectuos sa ma ajutati si pe mine cu un sfat, am de 12 zile piciorul in ghips si ma mananca piciorul foarte tare, nu am mai suportat si am luat un betisor si m-am scarpinat chiar deasupra ghenunchiului.mi-a curs un lichid mai mult apos insa si cu putine urme de sange, nu stiu ce sa fac.piciorul nu ma doare si ar mai trebui sa stau cu el in ghips inca 10 zile.sa ma duc la doctor sau sa stau si sa astept inca 10 zile.va multumesc.
4 comentarii
0
15-10-2013, ora 11:54
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Practic nu mai exista in ortopedia moderna indicatie pentru imobilizarea gipsata a genunchiului.
Care este diagnosticul pentru care ati fost imobilizata gipsat??
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
0
15-10-2013, ora 11:59
miky83
Nu este medic/terapeut
miky83
luxatie traumatica rotula dreapta asa scrie
0
15-10-2013, ora 12:04
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
In acest caz trebuie sa inlocuiti gipsul cu o orteza mobila de ""centrare a rotulei" pentru 6-10 saptamani.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
0
15-10-2013, ora 12:09
miky83
Nu este medic/terapeut
miky83
multumesc pentru raspuns.
Adaugă un comentariu / răspuns