rotula in ghips
buna ziua.varog respectuos sa ma ajutati si pe mine cu un sfat, am de 12 zile piciorul in ghips si ma mananca piciorul foarte tare, nu am mai suportat si am luat un betisor si m-am scarpinat chiar deasupra ghenunchiului.mi-a curs un lichid mai mult apos insa si cu putine urme de sange, nu stiu ce sa fac.piciorul nu ma doare si ar mai trebui sa stau cu el in ghips inca 10 zile.sa ma duc la doctor sau sa stau si sa astept inca 10 zile.va multumesc.
4 comentarii
Buna ziua!
Practic nu mai exista in ortopedia moderna indicatie pentru imobilizarea gipsata a genunchiului.
Care este diagnosticul pentru care ati fost imobilizata gipsat??
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Practic nu mai exista in ortopedia moderna indicatie pentru imobilizarea gipsata a genunchiului.
Care este diagnosticul pentru care ati fost imobilizata gipsat??
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
In acest caz trebuie sa inlocuiti gipsul cu o orteza mobila de ""centrare a rotulei" pentru 6-10 saptamani.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Interpretare RMN
- 1Durere in calcaie, la baza degetelor si arsuri in talpi etc.
- 3Interpretare Radiografie si CT Glezna Stanga cu concluzie Fractura Trimaleolara
- 0Clavicula - Disjunctie acromo-claviculara, fractura distala 1/3
- 3Chist sinovial in talpa
- 0Proteza genunchi
- 1Fractura Calcaneu
- 2Formatiune osoasa care ma deranjeaza la mers, pe laterala externa la laba picior
- 2Scoaterea materialului de osteosinteza- fractura de platou Schatzker VI
- 1Fractura ischio pubiana cu deplasare