Dureri groaznice de umar
O seara buna va doresc tuturor. Numele meu este Dan si de mai bine de 2 luni am o problema la umar. Ma doare atunci cand il rotesc, ba chiar ma trezeste din somn uneori cu durerea asta insuportabila. Care anume poate fi problema cu umarul meu si cum o pot rezolva cat mai repede? Am incercat sa iau calmante dar nu sunt prea stralucite pe termen lung. Va rog sa ma ajutati in aceasta problema. Cu stima, Dan Luca.
1 comentarii
Buna ziua. Durerea de umar nu este o boala, este un simptom. Ea poate avea numeroase cauze: leziune Bankard, SLAP, leziunea ms. supraspinos, artrita acromio-claviculara, depuneri de calciu la nivelul musculaturii umarului, etc. Pana sa ajungeti sa urmati un tratament, trebuie sa aveti un diagnostic, de aceea va sfatuiesc sa faceti un consult la un medic ortoped, urmat de investigatii paraclinice: o radiografie si o ecografie sau un RMN. Numai bine!
Dr. Andrei Ioan Bogdan
medic ortoped
Dr. Andrei Ioan Bogdan
medic ortoped
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Interpretare RMN
- 1Durere in calcaie, la baza degetelor si arsuri in talpi etc.
- 3Interpretare Radiografie si CT Glezna Stanga cu concluzie Fractura Trimaleolara
- 0Clavicula - Disjunctie acromo-claviculara, fractura distala 1/3
- 3Chist sinovial in talpa
- 0Proteza genunchi
- 1Fractura Calcaneu
- 2Formatiune osoasa care ma deranjeaza la mers, pe laterala externa la laba picior
- 2Scoaterea materialului de osteosinteza- fractura de platou Schatzker VI
- 1Fractura ischio pubiana cu deplasare