insomnie de luni bune

24-01-2014
tabitat
Nu este medic/terapeut
tabitat
de cateva luni bune nu pot dormi noaptea.Adorm foarte greu si am un somn chinuit in care ma trezesc de multe ori, ma intorc in pat toata noaptea, cateodata nu dorm toata noaptea.Dimineata ma trezesc mai obosita decat m-am culcat.De la ce am aceasta stare?! Multumesc !!!
1 comentarii
0
20-11-2014, ora 13:23
Gentiananita
Identitate neconfirmată
Gentiananita
Buna ziua,

Problemele de somn, implicit insomnia, pot avea mai multe cauze. Dintre acestea, pot fi conditii de ordin medical sau emotional, psihologic. Pentru a va imbunatati somnul, primul pas este de a vedea care este cauza problemei. V-as recomanda sa va adresati medicului de familie sau unui psiholog pentru a stabli care sunt factorii care au determinat si mentin aceste dificultati de somn.

Psiholog Gentiana Nita
Adaugă un comentariu / răspuns