insomnie de luni bune
de cateva luni bune nu pot dormi noaptea.Adorm foarte greu si am un somn chinuit in care ma trezesc de multe ori, ma intorc in pat toata noaptea, cateodata nu dorm toata noaptea.Dimineata ma trezesc mai obosita decat m-am culcat.De la ce am aceasta stare?! Multumesc !!!
1 comentarii
Buna ziua,
Problemele de somn, implicit insomnia, pot avea mai multe cauze. Dintre acestea, pot fi conditii de ordin medical sau emotional, psihologic. Pentru a va imbunatati somnul, primul pas este de a vedea care este cauza problemei. V-as recomanda sa va adresati medicului de familie sau unui psiholog pentru a stabli care sunt factorii care au determinat si mentin aceste dificultati de somn.
Psiholog Gentiana Nita
Problemele de somn, implicit insomnia, pot avea mai multe cauze. Dintre acestea, pot fi conditii de ordin medical sau emotional, psihologic. Pentru a va imbunatati somnul, primul pas este de a vedea care este cauza problemei. V-as recomanda sa va adresati medicului de familie sau unui psiholog pentru a stabli care sunt factorii care au determinat si mentin aceste dificultati de somn.
Psiholog Gentiana Nita
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Amețeli - cauze probabile
- 2Migrene 4, 30 dimineata
- 0Cat se ia Molekin Imuno?
- 3Protocol donare sânge 2008
- 9Transpirație excesiva in timpul atacurilor de panica
- 2Tratament pentru sedentarism
- 1Beta hcg- pot avea incredere?
- 0Lista analizelor de sange care trebuie sa se faca anual
- 2Rivotril de 0.5 mg pentru insomnie
- 1Transpir foarte mult si miros neplăcut aproape tot timpul