gat iritat noaptea
Buna ziua, am 3 ani de cand ma confrunt cu probleme de sanatate la care nu reusesc sa le gasesc rezolvare. Am o senzatie de nod la stomac sau presiune, (nu stiu cum sa descriu exact senzatia) care nu persista tot timpul, uneori dupa anumite mese sau la pozitie orizontala, iar in unele zile si chiar cand stau la birou pe scaun. Am incercat sa elimin cat mai mult posibil alimentele care dauneaza unei gastrite erozive gasite la o endoscopie digestiva in urma cu 6 luni, am mai facut si 2 fibroscopii si analize care sunt aproape in regula, vsh, fibrinogen unpic crescute si calciu si magneziu usor scazute, iar la exudat candida care s-a reactivat dupa un tratament cu antibiotic. Ceea ce ma deranjeaza mai mult este faptul ca dimineata ma trezesc cu o saliva uneori spumoasa, alteori galbena pana la usor maronie si gatul iritat de simt nevoia sa beau apa sa pot vorbi, noaptea mi se infunda si narile
si am senzatia ca mie capul greu. Ziua nu am atatea probleme, doar un mucus pe care tre sa-l expectorez, cred ca se formeaza dupa ce mananc.
Am tot luat tratamente ci controloc, nexium, emanera la recomandarea unor medici gastro, dar nu pot spune ca sunt rezultate. Nu stiu unde ar tebui sa mai merg sa gasesc rezolvare la probleme.
si am senzatia ca mie capul greu. Ziua nu am atatea probleme, doar un mucus pe care tre sa-l expectorez, cred ca se formeaza dupa ce mananc.
Am tot luat tratamente ci controloc, nexium, emanera la recomandarea unor medici gastro, dar nu pot spune ca sunt rezultate. Nu stiu unde ar tebui sa mai merg sa gasesc rezolvare la probleme.
3 comentarii
un medic ORL.. trebuei sa vada nasul si gatul
un medic Nutritionist o sa corectteze regimulaliemntar si o sa administreze si un tratament naturist pentru tractul digestiv
este nevoei de sumplimentarea cu enzime
un medic Nutritionist o sa corectteze regimulaliemntar si o sa administreze si un tratament naturist pentru tractul digestiv
este nevoei de sumplimentarea cu enzime
multumesc pentru raspunsul prompt, am fost la orl si am o usoara deviatie de sept si candida vazuta la fibroscopie pentru care am urmat tratament cu diflucan
va rog daca puteti sa-mi sugerati o marca de enzime digestive.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Hipersalivatie
- 3Sangerari nazale de vreo 2 zile cand suflu nasul
- 1Limba alba uscata
- 1Pata Rosie pe cerul gurii
- 0Sept perforat
- 1Surzire neurosenzoriala brusca
- 1Ajutor! Adenopatii multiple!
- 2Tinitus după o răceală de 4 zile
- 1Hiperpneumatizarea celulelor mastoidiene
- 4Posibilă rinită atrofică sau inceput de perforatie sept nazal?