sufar...pentru ca sunt un prost !

07-09-2015
click80
Nu este medic/terapeut
click80
sunt intr-o relatie daca ii pot spune relatie, foarte complicata. sunt o persoana cu foarte mult bun simt si se profita de asta ! ce viata oribila. daca i-au distonocal ma ajuta? ma gandesc la un flacon.
30 comentarii
0
07-09-2015, ora 12:01
Psiholog Pentilie Marius
Psihologie, Cluj-Napoca
Psiholog Pentilie Marius
In ce sens se profita de asta?
0
07-09-2015, ora 12:27
click80
Nu este medic/terapeut
click80
prin jigniri, profita emotinal, pot spune ca si material.
0
07-09-2015, ora 12:28
click80
Nu este medic/terapeut
click80
material putin, dar se simte jocul pe care il face.
0
07-09-2015, ora 12:29
click80
Nu este medic/terapeut
click80
material putin, dar se simte jocul pe care il face.
0
07-09-2015, ora 12:34
Psiholog Aldescu Delia
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Aldescu Delia
Si cand se profita, d-voastra unde sunteti plecat?!
0
07-09-2015, ora 12:40
click80
Nu este medic/terapeut
click80
nu sunt plecat, dar din bun simt..
0
07-09-2015, ora 12:50
click80
Nu este medic/terapeut
click80
nu pot spune ca ea este o super femeie din punct de vedere ar frumusetii, iar eu un urat, cel putin asa cred..am 1, 90 m inaltime, 81 kg, dragut...nu accept din acesta cauza, doar din bun simt..postie mare bunul simt..
0
07-09-2015, ora 14:40
click80
Nu este medic/terapeut
click80
am ajuns la concluzia ca daca esti bun, nu vorbesti urat si esti cu bun simt esti prost !
0
07-09-2015, ora 15:40
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Si ii mai faci si sex (im)oral ! Crezi ca din cauza asta "profita" de tine ?! Alte calitati mai ai in afara de asta ?
0
07-09-2015, ora 16:07
Psiholog Pentilie Marius
Psihologie, Cluj-Napoca
Psiholog Pentilie Marius
Totusi sa iti exprimi punctul de vedere ar insemna sa incalci bunul simt?
0
07-09-2015, ora 16:55
click80
Nu este medic/terapeut
click80
nu consider ca profita de mine daca ii fac sex oral, nu are a face asta.sunt o persoana calma, linistitoare, ea are o situatie foarte, foarte complicata, are stari de neliniste, nervozitate care lovesc toate in mine...pe care eu le linistesc, dar ma consuma sufleteste si pshihic !
0
07-09-2015, ora 17:29
click80
Nu este medic/terapeut
click80
in mod normal sa iti exprimi punctul de vedere nu incalca bunul simt.dar am prea mult bun simt si nu indraznesc !
0
07-09-2015, ora 20:47
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Daca amica ta sufera de nevroza anxioasa sau isterica atunci sexul oral este binevenit insa total insuficient ! Mai trebuie si tratament de specialitate (psihiatric) poate si putina consiliere psihologica dar si alte activitati pe care ea le considera relaxante ! Aici pot intra foarte multe : plimbari in natura, pescuit, citit sau vizionari filme din genul preferat, gradinarit, aerobic.. absolut orice indeletnicire care ii aduce satisfactie !
Un partener trebuie sa fie doar sprijin nu tampon sau unicul medicament pt toate problemele celuilalt !
0
08-09-2015, ora 04:06
click80
Nu este medic/terapeut
click80
asta ar trebui sa facă ea, eu ce ar trebui sa fac..să mă indepartez de ea ?
0
08-09-2015, ora 06:20
Psiholog Aldescu Delia
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Aldescu Delia
Iubirea pentru celalalt incepe cu iubirea de sine. Ce incalca sau depaseste acest prag se numeste sacrificiu, eroism si nu este responsabil deloc cel/cea ptr care se fac actele de binefacere.
Daca vrem ceva in schimbul actelor de caritate este bine sa spunem clar care sunt pretentiile sau asteptarile noastre si sa iesim din relatiile cu persoanele care nu vor sau nu pot oferi respect sau bun simt.
0
08-09-2015, ora 07:56
Psiholog Pentilie Marius
Psihologie, Cluj-Napoca
Psiholog Pentilie Marius
Totusi nu am inteles ce face concret prietena ta, astfel incat sa profite de tine.
0
08-09-2015, ora 07:58
Psiholog Pentilie Marius
Psihologie, Cluj-Napoca
Psiholog Pentilie Marius
S-ar putea sa ai si tu niste beneficii din relatia cu ea?
0
08-09-2015, ora 08:49
click80
Nu este medic/terapeut
click80
conteaza aproape ce vrea si ce spune ea ! nu stiu daca caut sau astept beneficii, nu gandesc asa.
0
08-09-2015, ora 10:39
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Nu trebuie sa faci altceva decat sa ii spui ca nu ii vei mai tolera mult timp iesirile daca nu merge la medic (psihiatru, endocrinolog..) si la psiholog pt a-si trata simptomele, apoi veti vedea impreuna cum vor evolua lucrurile ! Daca e nevrotica va aprecia sugestia ta, daca e isterica se va supara si mai tare sau cine stie !
Pentru inceput tu spune=i asta si arata-te disponibil pt a o ajuta !
0
08-09-2015, ora 10:47
Psiholog Pentilie Marius
Psihologie, Cluj-Napoca
Psiholog Pentilie Marius
Si nu a tinut niciodata cont de ce ai vrut tu sau de ce ai spus tu?
0
08-09-2015, ora 10:47
Psiholog Pentilie Marius
Psihologie, Cluj-Napoca
Psiholog Pentilie Marius
Si nu a tinut niciodata cont de ce ai vrut tu sau de ce ai spus tu?
0
08-09-2015, ora 15:13
click80
Nu este medic/terapeut
click80
ba da, dar desori se supara foarte usor interpretand anumite situatii cum vrea ea, fara sa-mi acorde posibilitatea sa explic !
0
08-09-2015, ora 15:51
Psiholog Pentilie Marius
Psihologie, Cluj-Napoca
Psiholog Pentilie Marius
Asta se poate intampla in multe cupluri, dar inseamna ca profita de tine, daca face asa
0
08-09-2015, ora 17:21
click80
Nu este medic/terapeut
click80
Ce pot face ?
0
08-09-2015, ora 17:24
Psiholog Pentilie Marius
Psihologie, Cluj-Napoca
Psiholog Pentilie Marius
Era o intrebare, daca inseamna ca profita de tine.
0
08-09-2015, ora 20:45
click80
Nu este medic/terapeut
click80
profita de bunul meu simt !
0
09-09-2015, ora 14:41
Psiholog Pentilie Marius
Psihologie, Cluj-Napoca
Psiholog Pentilie Marius
Ce poţi să faci este să-ţi exprimi mai bine opiniile şi să-ţi susţii punctul de vedere, păstrându-ţi bunul simţ. Deşi s-ar putea să nu profite atât de mult de tine pe cât consideri având în vedere că uneori ţine cont şi de opinia ta.
0
10-09-2015, ora 08:10
click80
Nu este medic/terapeut
click80
sunt foarte multe aspecte pe care nu le pot detalia aici, in privat daca exista posibilitatea !?
0
10-09-2015, ora 08:14
Psiholog Pentilie Marius
Psihologie, Cluj-Napoca
Psiholog Pentilie Marius
Da, poti sa-mi scrii in privat.
0
11-09-2015, ora 10:28
click80
Nu este medic/terapeut
click80
v-am scris in privat, cum functioneaza?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.