Transpiratie excesiva
Transpiratia devine o problema din ce in ce mai greu de suportat si de ignorat pentru mine.Transpir foarte mult in zona axilara, mai ales la axila stanga.Am observat ca atunci cand stau in casa nu traspir deloc dar cand ies afara si stau pur si simplu ma ia cu valuri de caldura si daca pun mana in zona axilara observ o temperatura foarte ridicata.Cand fac miscare(gen ridicat de greutati in sala) transpir mai putin decat daca as sta degeaba.M-am gandit ca este o chestie de autosugestie, in sala nu ma intereseaza daca transpir pentru ca este un mediu propice pentru acest lucru si nimeni nu va spune nimic dar afara ma obsedaza gandul de a nu transpira.Nu stiu daca are vreo legatura dar mentionez si ca imi cam tremura mainile desi nu beau sucuri, cafea, nu fumez si nu cosnum alcool.Daca ma puteti ajuta cu o parere despre ce pot avea va rog frumos sa o faceti..
2 comentarii
Trebuie sa va faceţi în primul rand un set complet de analize.
cu stima
Dr Petre Muresan
cu stima
Dr Petre Muresan
Buna, am o intrebare.. Sotul meu transpira foarte tare, dar doar noapte cand doarme. Transpira tot corpul in exces si e mai rece ca mine. Ziua tranpira ca un om normal, dar noaptea transpira foarte mult. E ca si cum ar fii intr-o sauna doar ca, corpul lui nu e cald e rece. Intrebarea mea este de la ce transpira asa? Si de ce e rece si nu cald.. ? Daca ma puteti ajuta cu o parere sau un sfat e binevenit.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Amețeli - cauze probabile
- 2Migrene 4, 30 dimineata
- 0Cat se ia Molekin Imuno?
- 3Protocol donare sânge 2008
- 9Transpirație excesiva in timpul atacurilor de panica
- 2Tratament pentru sedentarism
- 1Beta hcg- pot avea incredere?
- 0Lista analizelor de sange care trebuie sa se faca anual
- 2Rivotril de 0.5 mg pentru insomnie
- 1Transpir foarte mult si miros neplăcut aproape tot timpul