de o saptamana dupa un act sexual mi-a disparut erectia
De aproximativ un an numai ejaculez normal..ejaculez putin cateodata deloc chiar daca gradu de excitatie este la fel de intens dar nu am luat in considerare acest aspect..dar pana acum o saptamana mi sa intamplat ca dupa un act sexual pofta mia disparut si erectia la fel..acum ma excit usor dar numai pot sa pastrez erectia si nu stiu din ce cauza..sunt cu cineva de aproximativ 6 luni si pana acum nu mi sa mai intamplat asa ceva chiar inainte aveam o erectie indelungata si normala..
Daca puteti sa ma ajutati..va multumesc anticipat!
Daca puteti sa ma ajutati..va multumesc anticipat!
5 comentarii
Buna, nu stiu daca ai auzit de ozonoterapie.este un tratament relativ nou in Romania, dar folosit in tarile din vest de foarte multi ani.Este de fapt o revitalizare generala, care iti va reda cu siguranta pofta de viata si vei scapa de aceasta problema.Este o clinica pe langa mall vitan, pe strada vlad judetu care are specialisti in aceasta terapie.Mult succes!
0
13-11-2008, ora 09:19
Terapeut Naturopat Holistic Adam Elisei
Medicina naturista, complementara, alternativa
Salut!
S-ar putea sa fie afectat procesul de spermatogeneza la care participa aproape exclusiv Testosteronul (secretat in cea mai mare parte de testicule) si Hormonul Foliculostimulant (FSH), secretat de hipofiza.
Pentru rezolvarea acestei probleme natural iti recomand sa iti cumperi un supliment natural care contine unele extracte din plante si unele minerale care participa activ la stimularea celulelor Laydig din testicule sa secreta mai mult testosteron fara a perturba activitatea normala a celorlalte organe. Iti las un link, sper sa il achizitionezi, este cel mai bun pentru ca nu contine hormoni, stimuleaza secretia acestora, fapt total diferit.
Numai Bine!
S-ar putea sa fie afectat procesul de spermatogeneza la care participa aproape exclusiv Testosteronul (secretat in cea mai mare parte de testicule) si Hormonul Foliculostimulant (FSH), secretat de hipofiza.
Pentru rezolvarea acestei probleme natural iti recomand sa iti cumperi un supliment natural care contine unele extracte din plante si unele minerale care participa activ la stimularea celulelor Laydig din testicule sa secreta mai mult testosteron fara a perturba activitatea normala a celorlalte organe. Iti las un link, sper sa il achizitionezi, este cel mai bun pentru ca nu contine hormoni, stimuleaza secretia acestora, fapt total diferit.
Numai Bine!
Am si eu o mare problema.. cand vreau sa.. intretzin un act sexual cu prietena.. nu imi merge :| nu mi se scoala.. scula.. dar cand sunt singur..se scoala imediat.. si am o ejaculare.. normala..dar cnd sunt cu prietena nu'mi merge deloc.. doar dak imi face sex oral.. si cu prietena care sunt acuma , nu face sex oral.. deci ma simt aiurea.. ma puteti ajuta cumva ? va roog.. am mare nevoie :).. de un sfat..
0
30-11-2008, ora 09:03
Terapeut Naturopat Holistic Adam Elisei
Medicina naturista, complementara, alternativa
Salut,
Daca atunci cand sunteti singur erectia si ejacularea sunt normale, tot ce pot sa va spun este ca este vb dsp o autosugestie negativa. Va ganditi ca nu veti avea erectie, iar rezultatul este cel la care va ganditi. Deci, nu este o problema organica, ci una psihologica. Sau s-ar putea ca pur si simplu sa nu va atraga persoana de sex feminin cu care sunteti...in orice caz, NUMAI dvs. puteti sa VA rezolvati problema, gandindu-va ca totul va fi bine, ca veti avea erectie normala si cu si fara sex oral!!!
Numai Bine!
Daca atunci cand sunteti singur erectia si ejacularea sunt normale, tot ce pot sa va spun este ca este vb dsp o autosugestie negativa. Va ganditi ca nu veti avea erectie, iar rezultatul este cel la care va ganditi. Deci, nu este o problema organica, ci una psihologica. Sau s-ar putea ca pur si simplu sa nu va atraga persoana de sex feminin cu care sunteti...in orice caz, NUMAI dvs. puteti sa VA rezolvati problema, gandindu-va ca totul va fi bine, ca veti avea erectie normala si cu si fara sex oral!!!
Numai Bine!
Am si eu o problema:)) saud aca pot sa'i zic asa...De ex..cand stau cu Fete si ne mai sarutam tot timpu am erectie..Dimineatza cand ma trezesc la fel...La scoala in timpul orelor la fel...Oare de ce?
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Probleme erectie
- 12 acte sexuale consecutive
- 1Sex - penis prea mare
- 3Am orgasm fara ejaculare va rog sa ma ajutati?
- 2Sangerarea vaginului in timpul masturbarii facute de alta persoana
- 2Sangerare vaginala in timpul masturbarii
- 1Sânge după actul sexual
- 2Penis nu ajunge la erectie in timpul actului.
- 1Durere in timpul sexului si infectii recurente
- 1Durere crunta de ovare dupa act