Carvenom 6mm
Buna ziua! Am facut de curand rmn cerebral pentru ca aveam uneori dureri de cap pe partea stanga si ma tinea si 2zile durerea, am fost la medic si mi a spus ca am migrena dar trebuie investigta, la rmn mi s a spus ca am un carvenom de 6mm sunt f ingrojorata pentru ca nu stiu ce e, daca e grav, care este tratamentul.urmeaza sa merg la medic cu rezultatul dar pana saptamana viitoare as vrea sa aflu ce este...ma puteti ajuta?
1 comentarii
Cavernom fronto-pariental stang asa se numeste, am scris gresit mai sus
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 4Interpretare RMN cerebral
- 3Rezultat RMN cerebral
- 0Rezultat RMN
- 1Rmn sau Ct
- 2Neurologie
- 2dupa rmn, recomandata completarea investigatiei cu sdc
- 1Rmn encefal
- 0Interpretare RMN - Leziune porencefalic-gliotica
- 3Rog raspuns urgent!
- 2Focar inflamator celule mastoidiene
- 1Interpretare RMN cerebral!
- 3Microangiopatie cerebrala
- 2Ajutor! Durere la cap, rmn cerebral
- 1Rmn cerebral
- 0Leziune demielinizanta infracentrimetrica parietala dreapta
- 0Dureri de cap - cauze, tratament
- 0Rog ajutor cu RMN cerbral copil 13 ani!
- 0RMN cerebral
- 0RMN cerebral - interpretare
- 1Bianca - RMN cerebral - si as dori sa stiu cat e de grav!
Mai multe informații despre: RMN cerebral