maini amortite in cursul noptii
Deseori in cursul noptii ma trezesc cu cite o mina amortita, mai des stanga. Schimb pozitia, ma masez si totul revine la normal. Chiar si in timpul zilei am constatat ca stanga imi amorteste des, daca stau cu ea nemiscata mai mult timp. Am 60 ani. Trebuie sa ma impacientez?
2 comentarii
mergeti la un cabinet de recuperare medicala, e posibil sa aveti spondiloza cervicala.daca acesta e diagnosticul va ajuta f mult un program fizio-kineto.ne puteti contacta la cabinetul din cetatea histria nr 12(buc, sct 6)sau la tel 4140220.
daca durerile persista si dupa fizioterapie, puteti adauga un tr medicamentos neurotrofic recomandat de un medic neurolog.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 3Intrebare Epilepsie
- 1Parapareză spastică
- 2durere lombară și radiculopatie postoperatorie
- 0Pleoapa care se zbate
- 1Ajutati-ma ce este si cum sa scap
- 0Dimethyl Fumarate
- 1Despre memorie si uitare
- 3În cazul unui AVC hemoragic ?
- 2Tratament epilepsie
- 0Se poate obține grad de handicap sau pensie cu discopatie lombară? Și pot avea două grade?