Rubeola in sarcina
Buna seara! Sunt insarcinata in 27 de sapt. Am primit rezultate la analizele pt rubeola: rubella IG G 23.8 pozitiv (<2 IU/ml negativ, >=2 IU/ml pozitiv) si rubella IG M 3.4 pozitiv (<2 AU/ML negativ, >=2 AU/ml pozitiv). Ce inseamna asta? Mentionez ca am fost vaccinata antirubeolic in copilărie.
1 comentarii
nu sunt doctor dar trec prin aceasi problema doar cu toxoplasma. din cate am inteles Igg ramane toata viata pozitiv si igm poate ramane si el pozitiv cativa ani ! iti poti face un ige iga pt rubeola sa vezi daca ai avut o in ult 6-9 luni . altceva nu stiu ce sa ti zic si eu sunt disperataaaa cu toxoplasma mea si vad ca nimeni nu mi da niciun raspund aici pe forum
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 5anticorpi rubeola IgG - explicatii
- 0simptome rubeola sau alta boala
- 1Rubeola, puroiul in gat si maseaua de minte.
- 0Rubeola pot sa fac baie sau dus?
- 3Limba galbena + rubeola... cred
- 3dublu test in sarcina
- 5Interpretare analize citomegalovirus si rubeola
- 2BITEST - Interpretare
- 6Un sfat rezultate dublu test
- 1Nelamurire
- 0Interpretare analize sânge Dublutest
- 0Indice biochimic cu risc ridicat
- 2Dublu test cu probleme
- 0Dublu test si triplutest
- 2Sindromul down
- 0Am avut Rubeola inainte de a ramane insarcinata
- 2Amniocenteza dupa dulu test
- 1Bună seara! Mi se poate face dublu test la 14 săptămâni:( ? Mulțumesc
Mai multe informații despre: Rubeola dublu test dublul test in sarcina
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

