Micsorarea cornetelor prin radiofrecventa
In urma cu 3 ani m-am operat de deviatie de sept si mi s-a spus ca este necesara o urmatoare interventie, de micsorare a cornetelor nazale. La momentul respectiv datorita socului am amanat procedura dar continui, datorita sinuzitei, sa respir ft greu, sa am nasul in permanenta infundat si sa obosesc repede. Am decis sa apelez la micsorarea cornetelor prin metoda radiofrecventei dupa ce lecturand am observat ca este cea mai non invaziva procedura. As dori, daca se poate, sa imi impartasiti si parerea dvs legata de acest tip de interventie comparativ cu restul metodelor disponibile in momentul actual si daca stiti sa fie disponibila in spitale, contract cu cnas si daca da, mai exact in ce spital ? Multumesc anticipat pentru atentia acordata.
3 comentarii
Da, interventia cu Radiofrecventa , pensa bipolara , este cea mai buna alegere
pretul si spitalul.. trebuie sa.l cauzati in localitatea Dvs
pretul si spitalul.. trebuie sa.l cauzati in localitatea Dvs
Va multumesc pentru raspuns. Eu locuiesc in Bucuresti, am intocmit o lista cu clinicile si spitalele private in care se poate realiza interventia si urmeaza sa verific si in spitalele de stat. Odata ce voi avea o lista exact cu locatiile o voi publica aici incat sa fie disponibila si altor persoane.
Ati fost operata pana la urma si cum va simtiti? Am si eu nevoie de aceeasi interventie.. Multumesc.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Hipersalivatie
- 3Sangerari nazale de vreo 2 zile cand suflu nasul
- 1Limba alba uscata
- 1Pata Rosie pe cerul gurii
- 0Sept perforat
- 1Surzire neurosenzoriala brusca
- 1Ajutor! Adenopatii multiple!
- 2Tinitus după o răceală de 4 zile
- 1Hiperpneumatizarea celulelor mastoidiene
- 4Posibilă rinită atrofică sau inceput de perforatie sept nazal?