abilify in depresie

24-10-2005
ForumVechi
Nu este medic/terapeut
ForumVechi
Iau abilify de 3 saptamani importiva unei depresii mai vechi, inlocuind rispoleptul si am stari anxioase si insomniii
1 comentarii
0
24-10-2005, ora 00:00
ForumVechi
Nu este medic/terapeut
ForumVechi
Starile de anxietate si insomniile sunt efecte secundare ale acestui medicament; dealtfel majoritatea neurolepticelor au efecte secundare mai grave sau nu, insa eu cred ca beneficiile sunt mai mari. Puteti sa incercati sa vi-l schimbati cu un alt neuroleptic atipic care vi se potriveste mai bine (bine-nteles la recomandarea medicului specialist) sau sa faceti in paralel cu medicatia sedinte de psihoterapie care v-ar putea ajuta sa scadeti dozele medicamentului (de asemenea sub supraveghere medicala).
Adaugă un comentariu / răspuns