Simt ceva in urechea dreapta
Buna ziua, de ceva timp simt o amorteala in urechea dreapta. Nu este mereu, e cam de 3-4 ori pe zi. Nu stiu daca sa ii zic chiar amorteala. E un fel de furnicatura mai mult. Si ma mananca rau. Este o senzatie foarte nasoala si trece de la sine in 1 min. Ce as putea sa fac? Imi e frica fiindca nu stiu daca sa merg la un control sau nu. Si daca da, la ce ar trebui sa merg? ORL? Multumesc
2 comentarii
nu se poate pune un diagnostic fara sa vada cineva urechea
poate fi ceva in ureche, poate fi de la infectii dentare
poate fi de la gat in sus, poate de la coloana cervicala
asa ca mergi la ORL si o sa vezi
poate fi ceva in ureche, poate fi de la infectii dentare
poate fi de la gat in sus, poate de la coloana cervicala
asa ca mergi la ORL si o sa vezi
Am fost la ORL acum ceva timp pentru o alta problema, si s a uitat in ureche si a zis ca n am nimic
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Hipersalivatie
- 3Sangerari nazale de vreo 2 zile cand suflu nasul
- 1Limba alba uscata
- 1Pata Rosie pe cerul gurii
- 0Sept perforat
- 1Surzire neurosenzoriala brusca
- 1Ajutor! Adenopatii multiple!
- 2Tinitus după o răceală de 4 zile
- 1Hiperpneumatizarea celulelor mastoidiene
- 4Posibilă rinită atrofică sau inceput de perforatie sept nazal?