Infecția bubelor in varicela
Buna ziua, am 34ani, am luat varicela de la fiul meu. Am 3 zile de când a debutat. Am dat fiecare bubița cu loțiune mentolata, nu m-am scărpinat sau altceva. Am foarte multe pe tot corpul însă cele de pe fața mă îngrijorează, sunt că niște coșuri imense, galbene. Am vreo 4mari și restul mici dar la fel de coapte. La îndrumarea medicului m-am spălat astăzi și mi-a zis sa le dau cu baneocin unguent. Acum aș vrea să vă întreb dacă este ok. așa sau pot face și altceva. Arăt că un monstrulet, sigur vor rămâne semne. Dar oare am vreo altă soluție?
Mulțumesc
Mulțumesc
1 comentarii
Buna ziua! Cum au evoluat bubele de varicela? Si copilul meu are unele asemanatoare. Multumesc!
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 1varicela sau varsatul de vant
- 3Nelamuriri in legatura cu Varicela
- 2Tratament varicela la adult
- 6varsat de vant sau nu?
- 4De ce nu am simptome la bolile copilariei ?
- 2Varsat de vant?
- 1Varsat de vant
- 1Varicela
- 3Varicela - 24 ani
- 5Varicela baietel 5, 5 ani urgent
- 0Risc de varicela in sarcina?
- 4Ajutor !! Bebelușul meu de 6 luni a făcut varicela și plânge incontinuu
- 1Varicela
- 1Varicelă
- 0Vitamine dupa varicela
- 1Semne dupa varicela
- 0Varicela - purtator virus
- 0Vezicule cu lichid
Mai multe informații despre: Varicela Varsatul de vant
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: