Faringita-laringita, inca simt o durere in gat, seara cand e rece afara ma sageata in cap
Buna ziua !
Acum o luna m-am trezit cu o durere in gat, in urechea stanga si tampla stanga a capului.
Am luat Augmentin 5 zile s-a ameliorat putin dar nu a trecut. M-am dus la ORL unde mi sa spus ca am faringita-laringita pt care mi s-a dat tratament:
Eficef-10 zile
Vimovo-10 zile
Fluconazole-7 zile
Strepsils sprai - 3 zile
Am luat tratamentu mi s-a ameliorat dar inca simt o durere in gat
Partea cea mai urata este, seara cand e rece afara ma sageata in cap
Precizez ca de la inceput mi s-a facut un abces in ceru guri care nu s-a retras. L-am intepat cu un ac steril si a iesit doar un pic de sange
Cel mai tare sunt ingrijorat de acele sagetari in cap.
Niste sfaturi, tratament etc
Va multumesc
Acum o luna m-am trezit cu o durere in gat, in urechea stanga si tampla stanga a capului.
Am luat Augmentin 5 zile s-a ameliorat putin dar nu a trecut. M-am dus la ORL unde mi sa spus ca am faringita-laringita pt care mi s-a dat tratament:
Eficef-10 zile
Vimovo-10 zile
Fluconazole-7 zile
Strepsils sprai - 3 zile
Am luat tratamentu mi s-a ameliorat dar inca simt o durere in gat
Partea cea mai urata este, seara cand e rece afara ma sageata in cap
Precizez ca de la inceput mi s-a facut un abces in ceru guri care nu s-a retras. L-am intepat cu un ac steril si a iesit doar un pic de sange
Cel mai tare sunt ingrijorat de acele sagetari in cap.
Niste sfaturi, tratament etc
Va multumesc
4 comentarii
e plin forumul de sfaturi
acea durere de dimineata era de la un reflux gastro esofagian in somn. Era suficient un antiacid si un sprei uleios pentru gat
asa..cu acele tratamente ai strict si mai tare digestia
mergi la Gastrologie
citeste pe forum ce am scris ca NU e voie sa consumi seara
acea durere de dimineata era de la un reflux gastro esofagian in somn. Era suficient un antiacid si un sprei uleios pentru gat
asa..cu acele tratamente ai strict si mai tare digestia
mergi la Gastrologie
citeste pe forum ce am scris ca NU e voie sa consumi seara
Multumesc frumos !
Cu durerea de cap cum o pot rezolva ? Mentionez ca la frig ma sageata puternic in cap
Cu durerea de cap cum o pot rezolva ? Mentionez ca la frig ma sageata puternic in cap
o radiografie la radacina dntilor... poate fi o infectie ascunsa
posibil si probleme coloana cervicala
posibil proasta circulatie cerebrala..si o tensiune mica...
posibil si probleme coloana cervicala
posibil proasta circulatie cerebrala..si o tensiune mica...
Multumesc pt indrumare si atentia acordata !
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 12am fost diagnosticata saptamana trecuta cu disfonie spastica si laringita cronica
- 3laringita la fetita de 6 ani
- 12Laringita?!
- 30Dexametazona pt aerosol?
- 5Rinosinuzita si faringita
- 1Laringita si candidoza
- 10Eudat faringian
- 1faringita persistenta de mai bine de o luna
- 16faringita granuloasa
- 3Criza de astm sau laringita (copil 1 an si 6 luni)?
- 1Esofagita sau laringita?
- 1Laringita granulara
- 1Durere auriculară bruscă
- 7durere de gat persistenta
- 1Uvulita si laringita
- 10De ceva vreme ma macină gândul de a avea faringita atrofica
- 4Tuse după masa
- 1Laringita?
- 2Faringita in sarcina
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: