Limba alba pe mijloc
Buna ziua, limba mea a căpătat o culoare alba pe mijlocul ei, la periaj rămâne la fel, ca și cum papilele foliculare ar fi albe iar pielea din jurul acelor formațiuni albe se desprinde. Ma poate ajuta cineva cu o idee cam ce ar fi?
2 comentarii
Sunt Sute de mesaje pe Forum
Unde am explicat ca Limba este Oglinda tractului digestiv
1. Usturimi le sunt de la hiperaciditate gastrica
2 depunerile albe sunt de la exces de lapte dulciuri cu creme. Aluat cald cu creme și lapte praf. Care nu mai este digerat corect în intestine
3.consult Gastrologie și schimbat stilul Alimentar
Unde am explicat ca Limba este Oglinda tractului digestiv
1. Usturimi le sunt de la hiperaciditate gastrica
2 depunerile albe sunt de la exces de lapte dulciuri cu creme. Aluat cald cu creme și lapte praf. Care nu mai este digerat corect în intestine
3.consult Gastrologie și schimbat stilul Alimentar
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Hipersalivatie
- 3Sangerari nazale de vreo 2 zile cand suflu nasul
- 1Limba alba uscata
- 1Pata Rosie pe cerul gurii
- 0Sept perforat
- 1Surzire neurosenzoriala brusca
- 1Ajutor! Adenopatii multiple!
- 2Tinitus după o răceală de 4 zile
- 1Hiperpneumatizarea celulelor mastoidiene
- 4Posibilă rinită atrofică sau inceput de perforatie sept nazal?