Durere operatie dupa ecografie

01-10-2021
cetatean99
Nu este medic/terapeut
cetatean99
Salut, am facut o ecografie astazi, iar medicul a apasat mai tare sa vada vezica, doar ca ma doare operatia (ocluzie intenstianala facuta acum 21 de ani).Aveti idee de ce?Cred ca nu mai sunt riscuri.
1 comentarii
0
04-10-2021, ora 11:10
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Din cate inteleg incizia abdominala e sub buric.
Tinand cony ce cei 21 de ani, chiar daca a apasat mai tare, nu ar trebui sa fie probleme.
Monitorizati in zilele urmatoare tranzitul intestinal, diureza, eventualele dureri abdominale.
Adaugă un comentariu / răspuns