Durere de stomac
Buna seara de aproape două luni de zile mă confrunt cu niste dureri de stomac in furca pieptului (sub stern)foarte profunde si insuportabile.La ecograf mi sa spus că am o piatră la fiere de 2cm si din această cauză apar aceste dureri.Tot o dată mi s-a găsit și nisip pe ambii rinichi.Mentionez ca tin regim alimentar, ultima masă seara este cel târziu la ora 18 și totuși uneori peste noapte apar crizele de stomac groaznice cu vărsături.In afară de no-spa și regim medicul nu mi-a mai recomandat nimic prioritar fiind nisipul de la rinichi.In momentul de față mă confrunt cu durerea stomacală de două zile.Am mai făcut algocalmin cu no-spa injectabil și durerea se mai ameliora.Acum nu m-ai au nici un efect.Va rog să mă îndrumați unde sa merg si ce investigații sa fac?Mulțumesc anticipat!
1 comentarii
Buna ziua.
Din simptomatologia pe care o relatati, e necesara colecistectomia.
Din simptomatologia pe care o relatati, e necesara colecistectomia.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3Probleme stomac - demoralizare
- 5Ce diagnostic pot sa am?
- 1dureri de stomac
- 6In fiecare dimineata cand ma trezesc am dureri groaznice de stomac...
- 21Vagotomia supraselectiva
- 3probleme cu stomacul
- 4dureri stomac in timpul antibioticelor
- 1Gust ciudat in gura si dureri de stomac
- 1Dureri cumplite de stomac
- 2arsuri la stomac, dureri si voma
- 7Ceva mi se zbate in stomac de vreo 2 luni
- 1durere de burta
- 3dureri stomac
- 4Durere de stomac cronica
- 0Arsuri stomac si stari de greata si de lesin
- 0Bobite ca de mac in fecale ? diaree
- 0Dureri persistente de stomac
- 2Dureri la nivelul stomacului
- 0Pangastrita congestiva
- 3Durere de Stomac la orice mancare
Mai multe informații despre: durerea de stomac
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
