Galmafurung in ureche
Buna seara, am 21 de ani si acum 2 saptamani mi.a crescut o specie de galma alba in urechea stanga.
S.a dezumflat intre timp, si am luat antibiotic pentru otita medie.
Am vizita orl dar foarte tarziu.
Ma doare putin inca, si cand incepe ma ia de la ureche pana la zona gatului in partea stanga.
Ce ar putea fii dupa dvs? Ce as putea face intre timp, sa iau? Multumesc.
S.a dezumflat intre timp, si am luat antibiotic pentru otita medie.
Am vizita orl dar foarte tarziu.
Ma doare putin inca, si cand incepe ma ia de la ureche pana la zona gatului in partea stanga.
Ce ar putea fii dupa dvs? Ce as putea face intre timp, sa iau? Multumesc.
1 comentarii
Tratament.. Recomanda medicul după consultatie
Din cele descrise
1. Vezi daca nu ai infecții dentare
2. Nu consuma nimic acru. Acidulat.. Care irita gatul și inflameaza
3. urechea..se curata doar cu șervețel de hârtie.. Se poate pune o vata îmbibata în alcool. Ca dezinfectant
Din cele descrise
1. Vezi daca nu ai infecții dentare
2. Nu consuma nimic acru. Acidulat.. Care irita gatul și inflameaza
3. urechea..se curata doar cu șervețel de hârtie.. Se poate pune o vata îmbibata în alcool. Ca dezinfectant
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Hipersalivatie
- 3Sangerari nazale de vreo 2 zile cand suflu nasul
- 1Limba alba uscata
- 1Pata Rosie pe cerul gurii
- 0Sept perforat
- 1Surzire neurosenzoriala brusca
- 1Ajutor! Adenopatii multiple!
- 2Tinitus după o răceală de 4 zile
- 1Hiperpneumatizarea celulelor mastoidiene
- 4Posibilă rinită atrofică sau inceput de perforatie sept nazal?