Obrajii rosii - din ce cauza?
Am si eu asa o intrebare : De ce deacum de 1 saptamana imi sunt obrajii rosii ?
Pai ales spre seara. Mi se fac obrazii rosii si cate-o data ma frig obrajii
.
Care este cauza ?
Pai ales spre seara. Mi se fac obrazii rosii si cate-o data ma frig obrajii
.
Care este cauza ?
4 comentarii
ai si temperatura? pune-ti un termometru cand incep sa+ti dogoreasca obrajii si vezi cat ai.
Am temperatura de 36.8 pana la 37.00 zilnic.
La momentul dat am temperatura de 37.1 dar ma simt bine.
si obrajii imi sunt putin rumeni.
si obrajii imi sunt putin rumeni.
E de vazut sa nu fie vreo viroza pulmonara, si mai e de mers la un medic sa vada daca nu aveti ganglionii limfatici inflamaţi pe undeva. O subfebrilitate (37.1 de ex) care treneaza, fara alte simptome poate fi si o mononucleoza, care e tot o viroza, dar dureaza mult mai mult.
Sunt doar doua sugestii care imi vin in minte, nu e musai sa fie asa. E greu de spus dintr-o informatie atat de laconica si fara examen clinic.
Cele bune !
Sunt doar doua sugestii care imi vin in minte, nu e musai sa fie asa. E greu de spus dintr-o informatie atat de laconica si fara examen clinic.
Cele bune !
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Ce e? -umflaturi gen pete pe piele- avanseaza f repede
- 0Iritatie cu cojite
- 0Pete rosii pe corp
- 4Hipomelanoza idiopatica
- 3Mâini crapate
- 1Durere cos langa anus
- 5Acarieni - Am niste mușcături de acarieni pe corp și-i simt cum umbla pe mine și când înțeapă.
- 1Eczema "dubioasă"
- 1Problema serioasa sau hematom ?
- 3Cum estompăm ridurile?