30 de ani menopauza? | Forumul Medical ROmedic

30 de ani menopauza?

18-08-2009
coraqui
Nu este medic/terapeut
coraqui
Buna sunt o femeie de 30 de ani din 26 mai nu mai am ciclu locuiesc in Spania si as vrea o parere de la un medic roman va rog, am facut analizele nu sunt gravida, mia iesit prolactina mare dar nu mi sa explicat nimic, spune ca nu i nimic rau, am o fetita de 8 ani am luat diane de cand am inceput viata sexuala, acum sunt in luna august si nu mi a venit ciclul, mi sa spus ca in octombrie voi repeta analiza de prolactina, in schimb fara ciclu iau diane cum luam inainte, nu inteleg poate fi menopauza?sau ce e prolactina?exista tratament?am 100 de intrebari fara raspuns, ma poate ajuta cineva un medic, cat mai astept sa mi vina menstruatia?prolactina e infertilitate?are legatura cu hormoni?va multumesc anticipat.
5 comentarii
0
18-08-2009, ora 20:04
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Detaliat te poate lamuri un endocrinolog care, iti va sugera si cele mai indicate analize si tratamente, eventual. Menopauza se poate instala la orice varsta, dar nu este ceva normal la varsta ta si cu cat vezi mai repede care este cauza cu atat sunt sanse sa iti revii la normal. sanatate!
1
18-08-2009, ora 21:04
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Tratament naturist cu Branca Ursului (2 cps dim., 2 la pranz si 2 seara). Da rezultate incredibile in astfel de probleme! In cazul dvs. NU este menopauza, ci amenoree! Consultati si endocrinologul pt analize specifice (dozari hormonale, ecografie etc.). Multa sanatate;)


Cu deosebit de multa placere si deferenta,
N I C K;)
0
19-08-2009, ora 00:05
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Consultati un medic homeopat, astfel de simptome sun bine cunoscute si des intalnite in homeopatie si care cunoaste f. multe remedii fara efecte adverse pt. astfel de cazuri.
0
20-08-2009, ora 00:31
coraqui
Nu este medic/terapeut
coraqui
multumesc ptr raspunsurile date aici ca sa ti faci o programare la medic dureaza 3 luni voi vedea oricum multumesc ptr atentia data coraqui
0
11-04-2023, ora 16:57
Oana Ana
Nu este medic/terapeut
Oana Ana
Ați rezolvat ceva?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum să te pregateÈ™ti pentru menopauză
  •