5-HTP
Salutare!Stie cineva daca 5-HTP este bun ca medicament?Multumesc.
3 comentarii
Pentru unii e bun, pentru altii e prea slab. Trebuie sa incercati pe organismul dv. sa vedeti daca va e de ajutor. Naturistele insa sunt cam apa de ploaie. Multi le-au incercat si daca le era bine cu ele, ramaneau pe ele. Dar uite ca nu s-a intamplat asta. Au ajuns tot la psihiatru.
Subscriu la ce zice Clara. 5 HTP e un precursor al serotoninei si poate sa te ajute o vreme, sau
deloc. Cel mai bine vorbeste cu un psihiatru pt tratament alopat.
deloc. Cel mai bine vorbeste cu un psihiatru pt tratament alopat.
Numai medicul psihiatru poate să-ți spună dacă este bun sau nu, în funcție de diagnostic și de modul cum reacționezi la el. Dacă ți l-a recomandat, urmărești reacțiile și ții legătura cu medicul, care, în funcție de reacții îți modifică dozele sau ți-l poate înlocui cu altul. Persoanele reacționează diferit la același medicament, de aceea un medicament ce face bine unei persoane nu poți spune că la alta are același efect.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 9Somn hiperfragmentat
- 15S-a vindecat cineva prin credinta?
- 1Psiho traumele cronice se pot trata vindeca?
- 0Imi doresc o prietena
- 3Pronoia? Delir paranoid?
- 6Tehnică bombă pentru a elimina tristețea că nu suntem iubiți de fete
- 2Cofeina atacuri de panica
- 7Sufăr de schizofrenie paranoida și am crize ca o sa fiu torturata
- 7Tratamentul psihiatric si gura uscata aproape tot timpul
- 9În atenția tuturor psihologilor, psihiatrilor și nu numai...
