a iubi cum ne place

26-02-2009
jenichiriac
Identitate neconfirmată
jenichiriac
Dintotdeauna am fost "preocupati" de calitatea vietii noastre sexuale si a celuilalt.
("Barbatii sunt multumiti atunci cand femeia este multumita." - o convingere des raspandita). Suntem preocupati de a avea orgasm si de a oferi placere, orgasm celuilalt...
Si gandul imi zboara la o replica dintr-o reclama, poate de mult uitata, : "Faci ce faci, dar stii ce faci?!".
Cat de bine ne cunoastem partenerul...partenera.stim ce ii place...ce are nevoie?
CAti dintre noi iubim cum ne place?
4 comentarii
0
26-02-2009, ora 12:13
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Foarte putini, dar si mai putini sunt cei care recunosc.
0
26-02-2009, ora 12:31
mihaela78
Nu este medic/terapeut
mihaela78
in cuplu intotdeauna vor exista retineri deoarece mentalitatea romanului e invechita
0
26-02-2009, ora 12:55
ilinna
Nu este medic/terapeut
ilinna
Nu cred ca exista sinceritate absoluta in cuplu.Nusuntem absolut sinceri nici cu noi.Cat despre grija fata de satisfacerea nevoilor celuilalt...nu ne pre preocup.In egoismul nostru ne gandim in primul rand la noi.Contrazice-ti-ma!
0
05-03-2009, ora 10:15
jenichiriac
Identitate neconfirmată
jenichiriac
Unele persoane cer sinceritate absoluta, insa adesea descopera ca nu sunt pregatiti sa ii faca fata.
Din ce nevoi se naste aceasta dorinta? Din nevoia de control?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul