Absenta secretiei lacrimale la un singur ochi

11-10-2009
sweet_pie
Nu este medic/terapeut
sweet_pie
Mi-am dat seama ca de cand ma stiu, ochiul meu drept nu lacrimeaza. Nu il simt uscat sau in vreun fel diferit, doar ca nu plang decat cu ochiul stang, iar dreptul nu prezinta secretii lacrimale. Aveti vreo idee ce ar putea fi si daca ar tb sa merg la un consult? Poate ar treb sa mai spun ca port ochelari de mica, am miopie la ambii ochi, in jur de -2, 25 si - 3 si periodic am avut probleme de diplopie (vedere dubla), dar mi s-a spus ca e de la oboseala si dupa un timp, trecea de la sine.
Multumesc mult pentru raspunsuri!
4 comentarii
0
12-10-2009, ora 02:14
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Pentru aceste 2 simptome (vedere dubla + obstructia unui canal lacrimal) exista in homeopatie numai un singur remediu ! Acest lucru face ca sa va pot recomanda remediul cu destul de mare siguranta, mai ales ca este un remediu f.f. des intalnit (si din cauza consumului de sare rafinata care este daunatoare.)

Cumparati de la o farmacie homeopata remediul Natrium muriaticum CH200 si luati singura granula pe care o sugeti. Mai mult nu aveti voie. Efectul acestei granule este f. puternic si tine cateva saptamani.
Evitati cafeau si cola cel putin 1 saptamana dupa ce ati luat remediu.
De la acest remediu va poate disparea ambele probleme plus altele pe care le aveti.
In caz ca are efect pozitiv la acest remediul il puteti repeta dupa cel devreme 4-6 saptamani inca o data.
Repeterea lui prea frecventa poate fi daunatoare.
Raportati aici efectul dupa 3-5 saptamani, poate dura mult pana remarcati schimbarile.
Remediul costa 6 lei.
0
12-10-2009, ora 02:15
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Remediul este facut si sare rafinata..diluata una la cateva milioane...
0
12-10-2009, ora 02:15
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Remediul este facut DIN sare rafinata diluata una la cateva milioane...
0
13-10-2009, ora 18:23
sweet_pie
Nu este medic/terapeut
sweet_pie
Mi se pare o coincidenta incredibila a soartei sa-mi recomandati un remediu homeopat. Tocmai am citit mai multe articole despre diferite afectiuni si remedii aplicate fiecarui caz si am hotarat ca treb neaparat sa consult un medic homeopat, intrucat m-am regasit cu uimire (si putina teama recunosc) in multe dintre simptome. Si mi se pare mai ales fascinant cum homeopatia trateaza problemele fizice in corelatie cu cele psihice, emotii, sentimente, obiceiuri alimentare etc. Eu am si diabet insipid si hipotiroidie de pe la 5 ani si mi se pare ca nu ar strica sa dublez medicamentatia clasica de unele remedii naturiste care sa ma scape pe probl..colaterale. :)
O sa incerc solutia propusa de dvs, pt care va multumesc si va tin la curent cu rezultatele.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: