Acnee si roseata pielii

02-01-2016
alexis951
Nu este medic/terapeut
alexis951
Buna seara! Am si eu o problema: Am inceput un tratament cu antibiotice si IsotrexIN seara + zynerit dimineata. Am fata rosie, ma mannca si uneori ustura. Am intrerupt pentru o perioada IsotrexIn-ul si pielea si-a revenit problema este ca am un punct negru asemanator unui cos care ma ustura am incercat sa-l strang dar nu iasa nimic ba chiar curge sange si acum ma ustura...Ce este acel punct negru? De ce tenul meu ma mananca indiferent de circumstanta?
1 comentarii
0
05-01-2016, ora 17:39
Dr. Artenie Claudia
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Artenie Claudia
Buna ziua,
Medicamentele topice usuca pielea, si astfel apare roseata si iritatia. Opriti si zinerytul cateva zile si folositi o crema usor hidratanta- sensibio light dimineata si seara ; cand pielea isi revine folositi isotrexin seara si sensibio light dimineata.
O zi buna,
Dr Claudia Artenie
medic primar dermatolog
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tratamentul modern al acneei - soluții eficiente
  • Vaccinul pentru cosuri (autovaccin acnee)
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.