Ajutati-ma! mi se ia piele in zona inghinala

09-08-2018
Ade.lina
Nu este medic/terapeut
Ade.lina
M.am trezit ca mi se ia piele in zona inghinala. Nu stiu daca are vreo legatura faptul ca ma epilam cu ceara de vreo 2 luni pentru ca ma irit de la lama si apoi am bagat lama in fuga pentru ca trebuia sa plec la strand. Cand am venit de la strand ma manca pielea foarte tare cum se intampla deobicei cand ma fac cu lama si incepe sa creasca. Bineinteles ca m.am scarpinat si cand m.am oprit am simtit o usturime. Am crezut ca m.am rupt eu prin scarpinat. Nu stiu exact. Nu stiu daca are vreo legatura strandul sau epilatul..dar in perioada asta mi.a aparut. Precizez ca sunt asa de 2 zile si nu vad semne spre bine. Am folosit nidoflor crema si cutaden. Am incercat sa dorm dezbracata ca sa prinda pielea aia coaja. Prinde un pic de coaja dar fiind la incheietura, se crapa repede. Am impresia ca parca se indinte. Ajutati.ma va rog pentru ca este foarte incomod. Nu stiu daca e ciuperca sau doar din cauza caldurii s.a frecat pielea ceea ce nu am mai patit pana acum. Arata exact ca o bataie atunci cand indepartam pielea aia moarta si ramane carne care ustura. Am incercat sa fiu cat mai explicita. Va multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Iritația după epilare
  • Iritație în zona genitală - cauze și tratament
  •