Ajutați-mă! Am făcut sex neprotejat, mi-a fost rău după

25-06-2019
ellenastanbia
Nu este medic/terapeut
ellenastanbia
Bună! Am 17 ani jumate, iar aseară mi-am început viața sexuală. Fiind primul contact sexual, probabil vă imaginați cât de greu a fost începutul! Prima dată, mi-a curs puțin sânge, doar o pată mică. După care, am continuat, mi-a curs sânge și a doua si a treia oara. Probabil e ceva normal, eu fiind virgina. A treia oară, a curs mai mult. Tot ce simțeam, era durere, când dădea puțin mai repede, îmi părea a fi mai bine.
Problema mea ar fi următoarea: Am făcut sex neprotejat, mi-a fost rău după. Iar acum, mi-e greață, am încercat să mănânc și mai mult de doua înghitituri nu am putut sa mananc, imi vine sa vars, iar sangerarea nu s-a oprit, inca mai curge, e ca si in ultima zi de “stop”, putin mai redus. Precizez ca am si temperatura! Deci la ce sa ma astept? Vreau sfaturi! Va rog!
4 comentarii
1
25-06-2019, ora 16:59
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna,
Daca nu te protejezi cu prezervativ, poti ramane insarcinata oricand si poti lua boli venerice.
Chiar si cu prezervativ, poti lua virusul HPV si herpesul genital.
Daca simptomele continua, mergi la un medic ginecolog pentru consult si analize.
0
25-06-2019, ora 17:54
ellenastanbia
Nu este medic/terapeut
ellenastanbia
Multumesc frumos pentru raspuns!
Dacă îmi iau un test de sarcină este posibil să-mi arate corect dacă am rămas sau nu, ori e prea devreme?
1
26-06-2019, ora 08:52
caramik
Nu este medic/terapeut
caramik
Da, e prea devreme (citisem pe un test ca trebuie sa treaca 10 zile de la contact, dar cel mai sigur in momentul in care iti intarzie). Oricum, primele simptome de sarcina apar dupa cateva saptamani, deci ce simti tu nu e nicidecum de la o sarcina. Trebuie doar sa o luati mai usor si sa fiti mai responsabili.
0
26-06-2019, ora 11:54
ellenastanbia
Nu este medic/terapeut
ellenastanbia
Și dacă sângerarea a luat-o astăzi de la început, deși ieri nu am mai făcut nimic, e normal sau sa merg la medic?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: