Ajutor - vagin foarte strâmt, durere foarte mare

23-10-2018
Roxy2107
Nu este medic/terapeut
Roxy2107
deci, sunt virgină și am încercat de câteva ori să fac sex cu iubitul meu. ei bine, problema mea este că vaginul meu este foarte strâmt, asta cauzându-mi o durere foarte mare, nu este genul ăla de suportabilă care trece ușor la plăcere este o durere nașpa rău.
am încercat și masturbarea, iar in acel context, durerea nu mai e.
ce să fac?
3 comentarii
0
23-10-2018, ora 21:00
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna seara

Cel mai sanatos, in conditiile date, este sa mergi la un control ginecologic. Medicul va evalua daca totul este in regula, iar apoi, in functie de situatie se pot recomanda si solutiile potrivite.

Masturbarea, daca nu implica penetrare/introducerea in vagin nu are nici o legatura cu durerea.

Pot fi multe cauze ale acestei dureri dar cel mai bine este sa urmezi pasii recomandati: prima data la control ginecologic.
0
23-10-2018, ora 23:26
Dr. Diaconu Lavinia
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Diaconu Lavinia
Bună seara.

Va recomand un consult ginecolog.
0
25-10-2018, ora 10:04
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Control ginecologic, iar dacă se constată că nu sunt probleme medicale, mergeți la un psiholog cu competențe pe psihosexologie, pentru că s-ar putea problema să fie și emoțională.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: