Ajutati-ma va rog. Imi e tare frica si ma intreb de ce am aceste dureri

14-07-2020
Addamaria
Nu este medic/terapeut
Addamaria
Buna ziua! Am nevoie de ajutor, sunt disperata! Acum o saptamana am iesit cu iubitul meu care m-a masturbat. I am pus si eu mana pe penis si am
atins lichidul preejaculator. Dupa nu mi-am atins zona intima decat dupa vreo 4 ore cand am ajuns acasa si m am spalat pe maini inainte. Sunt inca adolescenta, nu mi am inceput viata sexuala deci nu am avut sex cu penetrare. A trecut o saptamana si am inceput sa am niste dureri ciudate abdominale care sunt destul de usoare. Acum vreo 3-4 zile m am inatlnit cu iubitul meu si am facut aceeasi chestie. Cand am ajuns acasa secretia vaginala mi s a schimbat si a deveint mai transparenta, apoi a inceput sa fie normala dar intr o cantitate mai mica. Menstruatia trebuie sa imi vina peste 6 zile si nu am aceleasi dureri pe care le aveam de obicei si in nici un caz durere de sani. Imi e tare frica si ma intreb de ce am aceste dureri chiar daca nu am atins sperma cu zona intima.
3 comentarii
0
14-07-2020, ora 21:36
Marcus Aurelius
Nu este medic/terapeut
Marcus Aurelius
De ce sa-ti fie frica ? O masturbare nu face rau nimanui.
Te gandesti la sarcina ? Eu zic ca sansele sa se intample asta sint aproape nule, la ce ai descris... E prima ta masturbare ? Poate corpul trece prin niste schimbari cand e supus pentru prima data la un orgasm.
Sa aveti grija in continuare la fel. Adica, cine atinge penisul (dupa ce a curs lichidul de lubrifiere), nu mai pune mana pe vagin. E valabil si pentru el.
1
15-07-2020, ora 13:25
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua

Ma intreb, din nou si din nou, de ce preferati sa ajungeti in niste situatii ca cea pe care o descrii si apoi sa va informati. Nu ar fi mai bine invers?

Este destul de clar ca nu se pune problema de sarcina daca lucrurile au decurs asa cum ai scris.
Insa excitatia, stimularea sexuala, masturbarea produc niste stari si niste senzatii fizice, laolalta cu schimbari hormonale. Este probabil ca secretia despre care vorbesti, senzatiile dureroase sa fie legate de excitatie (care produce lubrifierea vaginala) si tensiunea zonei genitale datorata masturbarii care nu a dus la orgasm.
Iti recomand, si tie si partenerului sa va informati corect, din surse autorizate, profesioniste, despre sex, masuri contraceptive etc. Va va ajuta sa evitati astfel de situatii neplacute
0
15-07-2020, ora 21:30
Addamaria
Nu este medic/terapeut
Addamaria
Suntem informati foarte bine, si incercam pe cat posibil sa evitam situatii. Repet, el nu mi a atains vaginul cu sperma, dar am niste dureri si simptome cam ciuadate si nu mi le pot explica. Un doctor ginecolog mi a spus ca nu pot ramane insacrinata fara sex cu penetrare sau fara ca spermatozoizii sa ajunga direct pe canalul din vagin. Tin sa precizez faptul ca dupa ce l am atins pe prietenul meu in acea zona, am pus mana pe telefon dar cred ca spermatozoizii mor in cateva ore
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici