ajutati-ma va rog daca puteti!

31-12-2009
dragomir daniela
Nu este medic/terapeut
dragomir daniela
La multi ani!stiu ca sunteti ocupati, diseara e noaptea de revelion dar poate va faceti putin timp si pt mine.baietelul meu are 4ani si 2 luni, sa trezit cu durere de git, am mers la medic si a spus ca are rinolaringita sau faringita ceva de genul asta.mia spus sai dau la 12 ore un comprimat de spiramicina(rovamycine)1, 5mil.u.i.am citit prospectul si acolo scrie ca e pt copii peste 6 ani.iam dat prima pastiluta totusi ce spuneti e bine?sau poate sa o dau in jumate.copilul are aproximativ 15 kg.ajutati-ma!multumesc
7 comentarii
0
31-12-2009, ora 12:14
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este bine asa.
nu trebue sa micsorati doza
dar
trebue sa.i mai dati si nurofen
si pastilute de supt.. sau un sprei cu tantum verde.
0
31-12-2009, ora 14:24
dragomir daniela
Nu este medic/terapeut
dragomir daniela
Va multumesc mult.Un an nou fericit!!!
0
31-12-2009, ora 19:39
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
D-lui dr. Fluieraru Valeriu,

De anul nou sa va ninga cu bucurii, sa fiti inzapeziti de fericire, sa va inghete toate necazurile, dar sa va ramina mereu sufletul cald si frumos.
La multi ani !!
0
02-01-2010, ora 11:17
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
lalal..
LA MULTI ANI. SANATOSI SI FERICITI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0
11-03-2010, ora 21:02
the eye :)
Nu este medic/terapeut
the eye :)
Pt. Dr. Flueraru Valeriu

Buna seara,
Aproape toata iarna am avut o stare febrila, nas infundat secretii nazale sanguinolente, dureri de cap, gat etc - o stare generala proasta- am luat la un moment dat augmentin o cura lunga, m-am ameliorat cumva, dar pt. putin timp. Starea dinainte a revenit. Acum iau din nou antibiotic (am incercat cu amoxicilina 1000gr/ 8 h, dar nu a fost eficient, am dat pe augmentin 1g /12 h, si iau si in prezent.
Anul trecut am facut vaccin antigripal in nov. si nu am avut probleme toata iarna. Anul acesta nu am mai facut acel vaccin.
Mama era alergica la unele medicamente. Ea a decedat in tinerete dupa administrarea a 2 fiole Polidin, la un interval de 1-2 ore.
Am nevoie si eu de acest vaccin? Mi-e teama sa-l fac. Dar raceala ma necajeste aproape pe tot parcursul anului (imi curge nasul si vara; uneori, in public, mi-e jena de acest lucru).
Mai mentionez ca sunt o fire f. dornica sa ies in natura...dar nu s-a intamplat mai multi ani din cauza activitatilor mele in spatiul inchis.
Multumesc mult pentru sfat.

Multa sanatate si Dumnezeu sa va binecuvinteze!
0
12-03-2010, ora 12:18
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebue neaparat sa faci o radiografie SAF.. sa mergi cu EA la ORL
dupa rezolvarea problemelor nazale.. posibil O sinuzita ! care necesita alt tratament decat Antibiotice!!!
dupa rezolvarea problemellor acute o sa vaorbim despre un tratament naturist pentru imunitate.. si no sa fie cazul sa faci acel vaccin de care tii frica
0
15-03-2010, ora 18:16
the eye :)
Nu este medic/terapeut
the eye :)
Va multumesc mult, d-le Dr. Flueraru Valeru. Voi face ce mi-ati recomandat.

Multa sanatate si inca o data, multumiri!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Arsuri în gât - cauze, tratament și sfaturi utile
  • Remedii populare pentru durerea în gât
  •