Ajutati.ma cu un sfat - raceala fetita 3 ani jumate

17-12-2018
Bebe2015
Nu este medic/terapeut
Bebe2015
Buna ziua, fetița mea de 3 ani jum acesta fiind primul an de gradinita mi.a tot răcit de când a început grădiniță.Pe 23 noiembrie am fost am ajuns cu ea la doctor îmi făcuse o pneumonie urmând cu tratament Xifia, Erdomed, biorinil și aerosoli cu Acc dexametazona și respisun(10 zile a câte 2 ședințe pe zi) și ketoful am fost cu ea la control după 7 zile de tratament doamna doctor a spus că merge foarte bine pulmonar, dar sa ii dau ketof tot flaconul , am scăpat de tuse de vreo 2 saptamani au mai continuat secrețiile nazale câteva zile dar apoi nu i.a mai cura nici nasul.Problema e că după ce am terminat ketoful a revenit o tuse in timpul nopții și uneori dimineață ...fara alte simptome.cum pot sa o ajut să treacă de aceasta repriza de tuse din timpul nopții o repriza care o are.sa ii dau in continuare ketof? Va mulțumesc și aștept un răspuns!nu am mai dus.o nici la grădinița
3 comentarii
1
17-12-2018, ora 18:21
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
sa nu ii dati alimente acre, acide, citrice, sucuri.s.a. alimente care pot sa produca iritatie pe faringe si reflux gastro esofagian
Aerosoli cu prospan si ceaiuri
sprey nazal si faringian sa hidratati mucoasele
0
17-12-2018, ora 19:20
Bebe2015
Nu este medic/terapeut
Bebe2015
Vă mulțumesc frumos!Deci sa nu ii mai dau ketof pentru că i.am mai mai administrat și azi noapte de s-a liniștit ? Îmi mai puteți spune va rog frumos și ce spray faringian și să ii administrez ?și ce să ii dau pentru imunitate începusem să ii administrez 3 zile luivac dar daca am văzut că începuse să îmi tușească noaptea (am terminat miercuri ketof și joi dimineață prima doza de luivac și a și început episodul de tuse noaptea) l.am întrerupt m-am gândit că poate fi de la el
1
17-12-2018, ora 20:03
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
septilin sirop
laridep sprey
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.