Ajutor! respiratia urat mirositoare, cazeum la amigdalite, limba alba, secretii in gat, deviatie de

25-03-2017
Onlyme1
Nu este medic/terapeut
Onlyme1
Buna ziua, am respiratia urat mirositoare, cazeum la amigdalite, limba alba, secretii in gat, deviatie de sept

Cum pot trata asta? La orl mi sa spus ca trebuie scoase amigdalitele si rezolvata deviatia de sept, dar nasul meu e uscat tot timpul fara mucus in el... nu i-am zis la orlist ca am si stafilococ, mi-a omis nu stiu cum.
Am cateva intrebari la care va rog sa imi raspundeti, daca puteti :)

1.cum scap de mirosul urat din gura?
2. Secretiile pot fi de la stafilococ?
3. Stafilococul provoaca miros urat ?
4. Daca imi scot amigdalitele de exemplu vineri, luni pot reveni la munca ? ( lucrez la birou )
5. Ce sfaturi aveti pt mine... gura miroase ingrozitorrrrr


Las aici si o poza atasata cu rezultatul la exudat poate imi recomandati un tratament pt stafilococ.. am incercat de 2 ori cu antibiotic pastile si nu sa dus
http://imgur.com/a/0fpmT
9 comentarii
1
25-03-2017, ora 18:50
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 consult la gastrologie si invstiagtii pentru helicobacter si pentru reflux gastro-esofagain
2 DA..amigdalele trebuei scoase
3 consult la stomatolog
0
25-03-2017, ora 20:00
Onlyme1
Nu este medic/terapeut
Onlyme1
Am fost si la gastro si la stomatolog, am uitat sa precizez. Am facut si analize si nu am heliobacter pylori
0
25-03-2017, ora 20:02
Onlyme1
Nu este medic/terapeut
Onlyme1
Deci daca scot amigdalitele intr o vineri, se poate merge luni la munca ? Si cateva sfaturi sa scap de scurgerile astea nazale ? Dimineata am gatul plin de mucozitati si ziua simt cum in curg in gat, sunt albe vascoase. Tratament pt stafilococ ? Am atasat acolo o poza unde scrie si la ce e sensibil... cu pastile nu merge !!!
0
25-03-2017, ora 21:04
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
de unde esti?
0
25-03-2017, ora 22:55
Onlyme1
Nu este medic/terapeut
Onlyme1
Din Bacau
0
26-03-2017, ora 12:42
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
se poate merge la servici doar daca operatia este facuta cu Radiofrecventa la Clinica Arcadia iasi
daca operezi amigdalele clasic...doare rau dupa operatie cam 5-7 zile
0
27-03-2017, ora 21:33
Cristinel Craciun
Nu este medic/terapeut
Cristinel Craciun
Buna seara ma aflu momentan in Germania si as vrea sa fac si eu criptolizis cu radiofrecventa problema e ca nu stiu cum s-ar numi asta in limba germana. am citit pe forum ca cineva si-a facut aici da nu mai gasesc mesajul. stie cineva cum se numeste?ms anticipat.
0
02-04-2017, ora 23:26
Onlyme1
Nu este medic/terapeut
Onlyme1
Mai am o intrebare, as vrea sa vin la dvs pentru o operatie de amigdalectomie, imi puteti spune un pret in privat daca vreti sau aici ?:)
0
03-04-2017, ora 12:15
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
la pascani fac doar Criptolizis, in consditii de ambulatoriu, fara internare
initial trebuie sa vad amigdalele daca sunt pentru criptolisis sau trebuie scoase integral
imi atasati pe fvaleriu , arond, Hotmail punc com cateva poze cu amigdalele si vorbim pe mail
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Miroși urât deși ai o igienă corectă? Câteva motive surprinzatoare
  • Un mic dispozitiv care elimină rapid respirația urât mirositoare
  • Combaterea respirației urât mirositoare
  • O combinație de bacterii este responsabilă pentru mirosul foarte urât al respirației
  •