Ajutor! poate să rămână însărcinată?

17-06-2018
Afbj BC fc
Nu este medic/terapeut
Afbj BC fc
Buna ziua !
Sunt nedumerit am avut primul contact sexual cu prietena mea (suntem minori) și a fost fără prezervativ
După ce am introdus penisul în vagin dar nu de tot am simțit un lichid și l-am scos poate să rămână însărcinată sau ce a fost aia
Multumesc !
5 comentarii
0
17-06-2018, ora 09:30
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna dimineata,
Educatia sexuala este esentiala pentru a nu ajunge in astfel de situatii. Postarea ta arata ca iti/va lipsesc noțiunile elementare de sexualitate.
In timpul excitatiei barbatului se secreta un lichid, numit preejaculator, care are rol de lubrifiere pentru a permite penetrarea.
Aceste lichid contine adeseori spermatozoizi, ceea ce inseamna ca, daca ajunge in vagin, exista risc de sarcina.
Folositi masuri contraceptive potrivite pentru a nu ajunge in situatii neplacute.
Atentie! Sexul inseamna placere dar inseamna si responsabilitate!
0
17-06-2018, ora 10:57
Afbj BC fc
Nu este medic/terapeut
Afbj BC fc
Multumesc!
0
18-06-2018, ora 10:56
Horvath Sabina
Nu este medic/terapeut
Horvath Sabina
Bună ziua,
Ma numesc Sabina si am fost diagnosticat cu ovare polichistice. Următoarea programare la medic o am in septembrie as vrea sa stiu daca pot sa ia Profecund pana atunci deoarece imi doresc sa raman însărcinată.
Multumesc
0
18-06-2018, ora 14:03
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua,
Doar un medic ginecolog va poate spune asta. Un tratament de stimulare a fertilitatii poate stimula dezvoltarea problemelor la ovare. Intr-o astfel de situatie se recomanda si analize hormonale specifice.
0
18-06-2018, ora 15:48
Horvath Sabina
Nu este medic/terapeut
Horvath Sabina
Mulțumesc pentru raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici