ajutor va rog sunt speriat tare! am devenit microfob

08-08-2011
eu eu
Nu este medic/terapeut
eu eu
Dupa cum spuneam sunt foarte speriat numai pot avea somn noaptea, am devenit microfob.
Pai am 19 ani si totul a inceput acum o luna si un pic ma usutra la urinare.
Am stat o sapt asa si dupa am facut un tratament recomdat de o pritena cu ampicilina si mai mai ca trecuse.
Buun eu eram virgin nu facusem cu nimeni nimic si dupa ceva timp au inceput sa apara scurgeri galbui dimineata.
M am dus la medicul de familie i am zis ca nu am avut raporturi sexuale si a zis ca sa stau linisitit ca e o raceala mi a dat un tratament numai aveam nimic...si in perioada asta i am spus prietenei mele tot si am2 eram virgini si ea a zis ca nu am nimic ca haide sa incercam.

ma rog dupa cateva zile de la intreuperea tratamentului au aparut din nou acele scurgeri m am dus la medic i am zis sa dea traimitere la analize si am facut analize si mi a zis ca am blenorgaie sau sculament sau gonoree.
in orice caz m a pus sa compltez liste intregi un proces verbal si m au trecut acolo ca l am luat prin contact sexual dar nu e asa...

in aceasta perioada mi a aprut o pata alba fara nimic in ea pe pielea penisului care in urmatoarele zile s au facut mai multe
In fine acum mi a dat medicul deramto veneric un tratament [de 2 zile] pt gonoree cu tavanic si tinizol si a zis ca urmeaza sa ne uitam si la petele albe.

Intrbarile mele sunt
1.Acelasi tratament trebuie sa l ia si prietena mea nu?
2.De la ce au aparut petele acelea [pot pune poze daca doriti]
3.Daca pritenei mele i se face vreun control la medic prvat va primi prin posta instintare familia ei.
4.ce pot face?simt ca innebunesc am cojmaruti noaptea, numai pot rezista mult...
4 comentarii
0
08-08-2011, ora 18:27
eu eu
Nu este medic/terapeut
eu eu
nimeni?:(

PS am gasit o oarecare asemanre aici. http://forum.romedic.ro/prod/Problema_Penis!Pete_albe_+_problema_decalotarea__038172.html deci?
0
10-08-2011, ora 00:56
Mihail.A
Nu este medic/terapeut
Mihail.A
Stai linistit si nu iti mai fa griji.Orice se trateaza.spune-i si prietenei tale ce ai patit si sa isi faca si ea analize si eventual sa ia un tratament daca doamne fereste are ceva.Dar spune-i.Nu tine secret asta.Se mai intampla accidente.Nu esti singurul care a patit asta.
Du-te la medicul de familie sa iti dea tratament. Dar oricum stai linisit. Gonoreea se trateaza din cate stiu.
Fruntea sus si stay chill ;)
Multa sanatate
0
17-08-2011, ora 00:59
eu eu
Nu este medic/terapeut
eu eu
da multumesc pt raspuns.
intre timp am fost la acelasi dermatolog s auitat la analize si mi a spus ca am si candidoza[prea mte antibiotice]si mi-a dat Biazol crema si gonoree.:|

pr mea stie tot, i am pov a umrat acelasi tratamnet la cerintele dermatologui care a zis ca daca a fost virgina tebuie sa ia acelasi tratament.


bun, a trecut o sapt decand l am luat apoarpe ca numai niciun simptom al gonoreei insa acuma alta cred ca am eczema dishidrozica deoarece mi au apraut niste basicutze mici la degete care ma mananca:|.nu stiu daca poate avea leg una cu alta dar parca zici ca o ia razna trupul meu.serios

maine o sa dau o vizitala dermatolog din nou a 4 oara, sa vedem ce zice.

In concluzie feriti-va de pisicine bazine si bai comune...nu o sa fie de bne..chiar am devenit microfob mi se pare ca toata klumea are cva..
0
24-08-2011, ora 16:31
lupuandrei
Nu este medic/terapeut
lupuandrei
forever nu vreau sa te contrazic dar nu orice boala se trateaza



si pt tine eu eu am mai vazut vreo doua cazuri pe Romedic
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: