Usturimi la urinare si in timpul sexului... poate fi o raceala?

08-01-2011
midara_30
Nu este medic/terapeut
midara_30
buna ziua!
prietena mea are de vreo 2 saptamani dureri knd urineaza si in timpul actului sexual!!!!vrem sa stim c poate fi, pt k ea se teme si in acelasi timp ii este rusine sa mearga la un medic ginecolog!!!!e ceva grav ? multumesc anticipat!
6 comentarii
0
09-01-2011, ora 18:14
midara_30
Nu este medic/terapeut
midara_30
chiar nu stie nimeni nimic despre simptomele astea???
0
09-01-2011, ora 20:50
Tudoran_Florentina
Nu este medic/terapeut
Tudoran_Florentina
ar putea avea o infectie..Cum ar fi Candida,...
Trebuie neaparat sa mearga la medicul ginecolog.
0
10-01-2011, ora 14:39
gheorghiucristina
Nu este medic/terapeut
gheorghiucristina
Daca ii este rusine de medicul ginecolog, poate sa faca sumarul de urina ca sa elimine suspiciunea de infectie urinara. Daca nu este infectie urinara, tot trebuie sa ajunga la medic sau asistenta sa ii recolteze secretie vaginala pentru candidoza.
0
25-01-2011, ora 01:43
geanyna_dr
Nu este medic/terapeut
geanyna_dr
buna.am o intarzierea a menstruatiei de 4 zile am facut 2 teste de sarcina care au iesit negativ, in ultima zi am avut dureri mari de burta si ma doarte foarte tare spatele, nu am pofte nici greturi doar ma simt ametita uneori.ar putea fi o sarcina sau ce imi recomandati sa fac?multumesc
0
25-01-2011, ora 01:45
geanyna_dr
Nu este medic/terapeut
geanyna_dr
precizez, contacul sexual a fost in urma cu o luna la 2 zile dupa finalul menstruatiei.multiumesc
0
25-01-2011, ora 11:16
gheorghiucristina
Nu este medic/terapeut
gheorghiucristina
La 2 zile dupa menstruatie, contactul sexual este sigur. 4 zile de intarziere nu are o mare semnificatie.sigur o sa fie bine, nu cred ca trebuie sa iti faci griji. Simptomele de care spui sunt premenstruale. Mai ai rabdare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea sexuală după naștere - ce spun studiile
  •