alergie de la o crema

07-05-2007
ramela
Nu este medic/terapeut
ramela
buna seara am folosit de curind o crema si cred ca nu mi-a priit pt ca mi-au apurut pe fata niste pete rosiatice care imi provoaca prurit am obs ca de o vreme incoace epiderma mea nu prea mai suporta creme si mai nou fac alergie si de la solutiile de curatat grasimea de pe obiedtele casnice de ex. triumf care contine soda.am luat alerid
3 comentarii
0
08-05-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Eu nu am inteles intrebarea ta !! Ce ajutor doresti?
0
22-05-2007, ora 00:00
DanV
Nu este medic/terapeut
DanV
Pulverizeaza Aloe First si aplica crema cu aloe si propolis. Epiderma ta va scapa de prurit. Si in viitor alege produse cosmetice de calitate mai buna - eventual si aprobate de specialistii de la Ministerul Sanatatii.
0
26-02-2012, ora 10:33
valy-valentina
Nu este medic/terapeut
valy-valentina
Buna ziua, am si eu o intrebare, mi-am cumparat de o saptamana ulei de ricin ptca am tenul foarte uscat si am citit ca este foarte bun pt piele uscata dar din pacate mi s-a iritat toata fata si acum nu stiu ce sa fac. Ma puteti ajuta cu ceva? ce imi recomandati?
Adaugă un comentariu / răspuns

30-10-2020, ora 09:40
Publicitate ROmedic
Administrator forum
TBI Pay
Aveţi adesea pacienți care amână tratamentul deoarece nu își permit costul serviciilor medicale?
Oferiți pacienților opțiunea de a avea grijă de sănătatea și frumusețea lor ACUM și de a gestiona plata MAI TÂRZIU prin TBIPay. Deveniți partener TBI și beneficiați de soluții inovatoare pentru cabinet/clinică. Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Antibioticele în exces pot crește riscul de apariție a alergiilor
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.