Alergie la Fraxiparine

22-11-2017
drmarian72
Nu este medic/terapeut
drmarian72
Buna ziua! , urmez un tratament cu anticoagulantul Fraxiparine, de patru saptamani, cam de o saptamana am anceput sa am unele anvinetiri ale pielii an locul injectarii, mici umflaturi sub piele si mancarime pe burta si gat, se poate sa fiu alergic, trebuie sa antrerup tratamentul?, mentionez ca mai am de administrat 5 injectii? Multumesc!
1 comentarii
0
23-11-2017, ora 07:23
Dr. Artenie Claudia
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Artenie Claudia
buna ziua,
Mergeti la un medic alergolog sau dermatolog pentru a stabili daca este intr adevar alergie.
o zi buna,
dr Claudia Artenie
medic primar dermatolog
Adaugă un comentariu / răspuns

04-09-2020, ora 14:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Masca Respiratorie KN95

Evită măștile neconforme
Masca KN95 de la Manasana a fost evaluată și testată de peste 50 de medici, poze și concluziile acestora le găsești aici.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Efecte protective ale anticoagulantelor împotriva demenței, la pacienții cu fibrilație atrială
  • Anticoagulantele - ce trebuie să știi ca pacient
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.