alunita dureroasa | Forumul Medical ROmedic

alunita dureroasa

07-01-2013
lorelei8
Nu este medic/terapeut
lorelei8
buna ziua, sunt cam speriata, va rog mult sa ma ajutati cu un sfat. am o alunita mica pe tampla, e mica dar putin iesita in relief. nu m-am atins vreodata la ea, nu am rupt-o sau altceva..insa de 2 zile cand ma incrunt simt ca ma doare alunita si parca mi se pare ca e putin inflamata..nu e nimic foarte vizibil, poate sunt doar ideile mele, dar nu stiu, mi se pare ca e o mica schimbare..nu pot merge la medic inca, am incecrat sa dau cu asocilin si betadina unguent, dar inca nu vad nicio imbunatatire..nici inrautatiri nu sunt, ea e la fel, nu sangereaza, insa ma doare putin si mi se pare usor umflata..imi puteti spune va rog ca sa fac, cu ce sa ma dau, ceai de musetel functioneaza sau sa continui cu asocilin? ce poate fi? mi-e tare frica sa nu fie altceva grav..multumesc mult
3 comentarii
0
07-01-2013, ora 20:21
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
NU ai voie sa dai cu NIMIC...
lasa asa
tocmai poate
pt ca te-ai machiat, te-ai demachiat...
ai atins-o
si ti-ai facut rau
asa-i??????
0
08-01-2013, ora 00:04
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
daca o "alunita" care a fost pana acum fara probleme si dintrodata pare a fi inflamata trebuie aratata unui dermatolog, inflamatia probabil se va retrage insa poate fi si de la malignizarea nevului
0
08-01-2013, ora 12:45
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna ziua! Eu iti recomand excizia nevului( alunitei) si examen histopatologic intr-o clinica de Chirurgie Plastica; numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • AluniÈ›ele
  • Melanomul se dezvoltă mai degrabă din aluniÈ›e noi, decât din cele existente deja
  • AluniÈ›ele È™i petele maronii pot fi înlăturate în siguranță?
  • Legătura dintre numărul de aluniÈ›e È™i cancerul de piele
  • Mit: dacă rupi o aluniță faci cancer - adevărat sau fals?
  • Nev congenital (aluniță din naÈ™tere) de mari dimensiuni - ce trebuie făcut
  • AluniÈ›e cu risc - când e indicat să mergem la dermatolog
  •