alunite multe iesite pe corp alungite

27-07-2010
madalinbebe
Nu este medic/terapeut
madalinbebe
de ceva veme am observat cum constant imi ies mai multe alunite pe diferite zone ale corpului si mi-au iesit cateva in afara corpului cam cat un bob de grau si au inceput sa se suptieze aproape sa se rupa si ma cam dor va rog puteti sa imi dati un sfat ce am si daca este ceva in neregula va rog din suflet
3 comentarii
0
27-07-2010, ora 20:37
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Cam la ce distanta de corp au iesit cele din afara corpului ???
0
28-07-2010, ora 15:47
madalinbebe
Nu este medic/terapeut
madalinbebe
pai cam la cativa mm app 1 cm si a inceput sa imi cada si imi este rau
0
16-11-2010, ora 12:17
mimi26
Nu este medic/terapeut
mimi26
Interesant, eu am de vreun an o excrescenta a pielii iesita inafara care creste dar greu.Parca ar fi agatata de piele asa arata.Eu am mai vazut de obicei asa ceva la oameni pe gat, se tot plangeau ca nu pot purta lant ca se agata pt ca pur si simplu o poti apuca fiind crescuta de obicei in lung.Dar nu stiu ce poate fi.Acum m-am cam speriat citind atat de multe.Nu ma doare dar deranjeaza.
Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Alunițele
  • Melanomul se dezvoltă mai degrabă din alunițe noi, decât din cele existente deja
  • Alunițele și petele maronii pot fi înlăturate în siguranță?
  • Legătura dintre numărul de alunițe și cancerul de piele
  • Mit: dacă rupi o aluniță faci cancer - adevărat sau fals?
  • Nev congenital (aluniță din naștere) de mari dimensiuni - ce trebuie făcut
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.