Am aflat ca m-a inselat...si nu stiu ce sa fac

20-05-2011
adela4evermusic
Nu este medic/terapeut
adela4evermusic
Buna ziua. Am 18 ani, si sunt cu prietenul meu de 2 luni, dar ne cunoastem de vreo 2 ani. Am avut mai multe tangente si inainte, dar doar din aprilie suntem un cuplu. El in urma cu 5 luni s-a despartit de fosta lui prietena cu care a stat app 2 ani de zile, si totusi au ramas prieteni. Astazi am aflat ca s-a sarutat cu ea, de la un prieten care i-a vazut...Eu sincer nu am incredere in el, pentru ca am mai auzit ca a mai fost infidel si inainte. Oricum, ultima saptamana a fost mai rece si mai distant cu mine, iar acuma e din nou afectiv. Nu stiu ce sa fac. Nu pot sa implic persoana care mi-a zis, pt. k am promis ca nu o sa spun asta. El mi-a zis ca nu am de ce sa imi fac griji in legatura cu fosta lui prietena, deoarece el nu vrea nimic mai mult de la ea, si ce a fost a fost, dar mie nu-mi convine nici faptul ca se saruta sau mai iasa cu ea. Va rog dati-mi un sfat. Eu tin foarte mult la el, il iubesc asa cu bune si cu rele, dar acest lucru chiar nu-l pot accepta. Eu nu i-as face asa ceva niciodata. Stiu ca daca o sa-i spun, o sa zica ca nu e adevarat, si pana la urma nu am o dovada concreta. Si el tine la mine, doar ca e mai petrecaret de felul lui si mai smecheras sa spun asa; iar eu sunt o fata mai cuminte, si nu am fost infidela niciodata. Ce sa fac? Multumesc anticipat
3 comentarii
0
20-05-2011, ora 13:33
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,

draga mea,
iata puneti TU cateva intrebari:
- zici ca nu prea ai incredere in actualul tau prieten de 2 luni, DAR in cel care ti-a zis ca s-a sarutat AI incredere?eu, SINCER, nu l-as crede..CHIAR, DACA asa o fi;
- nu cumva TE PLACE EL si vrea sa va despartiti?
- poate (asa fiind), s-or fi intalnit intamplator si fosta, fiind mai "deschisa"..l-a pupat EA? TU TE DESCRII O FATA MAI LINISTITA...POATE vrea EL, O SCHIMBARE LA TINE...POATE-I PLAC FETELE MAI INDRAZNETE, CINE STIE?!?
- incearca sa afli MOTIVUL pt.care s-au despartit DUPA 2 ANI ?!?.sa vezi LA CE SA TE ASTEPTI de la el;
- pai, DACA-I smecheras (esti constienta) si-l ACCEPTI...atunci...COMPLACE-TE asa...;
pOATE NE RASPUNZI SI VOR INTRA MULTI PE FORUM SA-TI DE-A UN SFAT.

SA FII IUBITA SI SA IUBESTI.

O ZI MINUNATA.
0
20-05-2011, ora 19:40
adela4evermusic
Nu este medic/terapeut
adela4evermusic
-Ma place si acel baiat, intr-o mica, mare parte sunt prieteni; dar nu stiu... nu pare a fi genul care ar vrea sa ne desparta, si oricum stiu ca actualul meu prieten a mai inselat-o pe fosta...deci parca de la el mai astept, si de aceea nu am incredere;
-e tot scai dupa el fosta, dar totusi...cred k el poate spune nu, nu trebuie sa-i accepet ei linguselile;
-sunt linistita din alt punct de vedere, dar de felul meu sunt hotarata si chiar indrazneata; eu am avut initiativa de multe ori, eu am deshcis subiectul de a fi impreuna, eu l-am sarutat prima...deci nu in sensul asta; sunt mai calma, adica nu sunt asa obsedata dupa baieti(cum e fosta, care ii dupa el in fieacre zi, il urmareste, il cauta etc); imi place sa fac ce simt, dar daca nu primesc la fel, renunt si gata;
-as vrea sa aflu motivul, dar nu stiu... mi-e parca frica sa mai deschid subiectul de fosta lui relatie, nu-mi place sa-l aud ca povesteste de ea; si acuma cand a mai incetat s-o faca, park e mai bine.
Multumesc pt raspuns
0
20-05-2011, ora 20:13
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna seara,
ma bucur sa ti-ai pus intrebari si
ai si raspuns.

Ai grija de tine si-ti DORESC SA ITI FIE BINE.

O seara minunata.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul