Am decis sa divortez!

23-12-2010
paul_84
Nu este medic/terapeut
paul_84
Pentru mine casatoria a devenit o povara prea grea.
Un scurt istoric ar fi ca EA s-a schimbat enorm dupa casatorie.
Am ajuns sa traiesc numai dupa regulile ei, dupa programul ei. Ma simt SUFOCAT si pur si simplu nu mai am timp pentru mine deloc.
Nu am fost niciodata adeptul ca femeia trebuie sa stea la cratita, numai ca am ajuns eu sa le fac aproape pe toate.
Pe langa faptul ca nu-mi lasa un colt al meu de intimitate personala, s-a ingrasat enorm si nici macar nu-i pasa.
Tot timpul gaseste rezolvare intr-o discutie facad "bot" cum face cu parintii ei, si eu tot timpul am renuntat sa mai ripostez chiar daca aveam dreptate numai ca sa nu fie tensiune intre noi.
Asa ca pt mine a devenit casatoria o povara si nu o placere.
DIVORTEZ pt ca vreau sa fiu LIBER.
Inainte de divort as dori sa-mi recomade cineva un psihoterapeut din Iasi/Suceava.
4 comentarii
0
23-12-2010, ora 14:51
slavered23
Nu este medic/terapeut
slavered23
bravo! daca nu te mai poti intelege, run forest run! traim in secolul 21!
0
08-01-2011, ora 14:23
mariela
Nu este medic/terapeut
mariela
Da, ai gasit ce -a mai simlpla solutie ! O mai iubesti ? adica va mai iubiti?
Nu spui nimic despre sentimentele dintre voi, pare banal sa ajungi la asemenea decizie doar pt. ca ea face, , bot, , cred e mai esista si alte motive mult mai importante decat lucrurile casnice care oricum se pot face in doi, daca pana acum le facea singura acum le faci tu o perioda, dupa care poate ve- ti lua o decizie, sa participa- ti impreuna, mi se pare normal ca sotul sa dea cu aspiratorul iar ea sa spele vasele...de exemplu.

Dar dupa cum spuneam nu acesta este adevaratul motiv pt. divort.mai gandeste- te si poate ne scrii...cine stie.poate te putem ajuta macar cu un sfat.
Numai bine.
0
10-01-2011, ora 12:40
paul_84
Nu este medic/terapeut
paul_84
Sunt destul de confuz in momentul de fata. Eu percep casnicia intr-un fel ea o percepe ca si cum as fi proprietatea ei, lucru care nu-mi convine. Am si eu o gramada de defecte dar macar le recunosc pe cand ea stie doar sa critice fara sa-si vada defectele ei.
0
10-01-2011, ora 14:02
mariela
Nu este medic/terapeut
mariela
Bine, bine, dar o mai iubesti?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul